SPOR
Giriş Tarihi : 23-02-2021 21:36   Güncelleme : 23-02-2021 21:36

YILMAZ ANTRENÖRLER İLE İLGİLİ ELE ALINAN KONULARI DEĞERLENDİRDİ

YILMAZ ANTRENÖRLER İLE İLGİLİ ELE ALINAN KONULARI DEĞERLENDİRDİ

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Genel Merkezi yönetim kurulu toplantısına katılan Elazığ TÜFAD Şube başkanı Münir Yılmaz, toplantıda ele alınan konuları Elazığ şube yönetim kurulu üyeleriyle bir toplantı yaparak değerlendirdiler.

Elazığ TÜFAD Şube başkanı Münir Yılmaz, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Genel Merkezi yönetim kurulu toplantısına katıldı. Yılmaz, toplantıda ele alınan konuları Elazığ şube yönetim kurulu üyeleriyle bir toplantı yaparak değerlendirdi. Yılmaz, toplantıda, antrenörlerin geçmişte gelişim seminerine katılamayanları da 31.12.2021 tarihine kadar kulüplerle sözleşme yapabileceğini söyledi ve bu kararla pandemi dönemindeki mağduriyetinde kaldığını ifade etti.

TFF'nin yeni antrenör kurslarıyla ilgili bir çalışma yaptığını belirten Yılmaz, başvuruların ilerdeki günlerde açıklanacağını kaydetti.

UEFA C antrenör belgesi adı altında yeni bir ekleneceği o belgeye sahip Antrenörlerin Amatör ve Bal takımı çalıştırabileceğini ve TFF C Grassort belgeli Antrenörlerin U14-U16 takımlarını çalıştırabileceğini kaydeden Başkan Yılmaz, son olarak pandemi sürecinin uzaması nedeniyle geçimini sağlayan antrenörlerimizin, futbolcularımızın ve özellikle gelişim çağındaki çocuklarımızın psikolojik, akademik olarak yara aldığını, mağdur olduklarını dile getirdi.

Yılmaz, tek temennilerinin bir an önce normal şartlarda sportif faaliyetlerin başlaması olduğunu ifade etti.