SPOR
Giriş Tarihi : 02-03-2021 11:18   Güncelleme : 02-03-2021 11:18

MİLLİ SPORCUMUZ ALİYE DEMİRBAĞ, ELAZIĞ BELEDİYE SPOR’DA

MİLLİ SPORCUMUZ ALİYE DEMİRBAĞ, ELAZIĞ BELEDİYE SPOR’DA

Badmintonda Türkiye Şampiyonluğu, Avrupa Şampiyonluğu ve Balkan Şampiyonluğu derecesi olan Elazığlı Milli Sporcumuz Aliye Demirbağ Elazığ Belediye Spor’da. Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında 13 senedir Milliliği devam eden akabinde Türkiye Şampiyonluğu, Avrupa Şampiyonluğu ve Balkan Şampiyonluğu dereceleri ile Elit Sporcumuz olan Aliye Demirbağ Elazığ Belediye Spor’da.

EREN: ÜLKEMİZİ ULUSLARARASI ARENA DA ÇOK İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİNE İNANIYORUM

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, "Göreve başladıktan sonra Aliye Demirbağ’ı yakinen tanıyan, kendisiyle özel olarak ilgilenmemiz gerektiğini biliyordum. Aliye’ye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak kurum imkanları ile İlk kez Çin’de Uluslararası kampa gönderdik. Maddi ve Manevi olarak her zaman yanında yer alarak gayret gösterdik ve göreve başladıktan sonra da ilk kez Gençlik ve spor Kulübü olarak maaş bağlayıp, sponsor desteği ile Aliye’ye destek olmaya çalıştık. Tabi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün imkanları kısıtlı olduğu için biz de, daha iyi imkanlardan yararlanıp Olimpiyatlara ve Uluslararası yarışmalara daha iyi hazırlanabilmesi adına Elazığ Belediye Spora teklif ettik, sporun içinden gelen Elazığ Belediye Başkanımız Sn. Şahin Şerifoğulları’da bu teklifimizi çok olumlu karşıladı ve Aliye Demirbağ’ın Belediye Spor’a transferine onay verdi. Demirbağ’ın bundan sonra ki süreçte de Gençlik ve Spor Kulübümüzdeki başarılarının, Elazığ Belediye Sporda da artarak devam edeceğini şehrimizi ve Ülkemizi Uluslararası Arena da çok iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Spor yaşamında ve hayatında kendisine başarılar diliyorum, sadece İl Müdürü olarak değil, Ağabeyi olarak ta her zaman kendisinin yanında olacağımı belirtmek istiyorum, Elazığ Belediye Spora hayırlı olmasını diliyorum" diye kaydetti.

EREN: GÖSTERMİŞ OLDUĞU AZİM VE GAYRETLERİ, ŞEHRİMİZE KAZANDIRDIĞI BAŞARILARINDAN ÖTÜRÜ GURUR DUYUYORUZ

Abdulsamet Eren, “19 Şubat 1998 Elazığ doğumlu olan Aliye Demirbağ, 10 yaşında tesadüfen başladığı Badminton branşında birçok başarı ve madalya sığdırarak, kariyerine Olimpiyat Şampiyonu olarak devam etmenin hayali ile azimle çalışmalarını sürdürüyor. Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında 13 senedir Milliliği devam eden akabinde Türkiye Şampiyonluğu, Avrupa Şampiyonluğu ve Balkan Şampiyonluğu dereceleri ile şehrimizin gurur kaynağı ve aynı zamanda Elit Sporcumuz olan Demirbağ, Olimpik Kota alan ender sporculardan. Aliye Demirbağ’ın bugüne kadar göstermiş olduğu azim ve gayretleri, şehrimize kazandırdığı başarılarından ötürü gurur duyuyoruz ve gururluyuz” dedi.