DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
EMRAL CÖMERT
EMRAL CÖMERT
Giriş Tarihi : 02-03-2021 21:32

28 ŞUBAT VE ABD

28 ŞUBAT 1997 darbesini destekleyen uyduruk demokrat siyasiler, gazeteciler, rektörler oldu. İran–Irak Savaşı’nda Saddam’ı öven, Körfez Savaşı’nda Irak’taki Müslümanları umursamayıp İsrail’deki çocuklara ağlayan, Erbakan’a beceremediniz bırakıp gidin diyen birinin peşinden yüzbinlerce insanımız gidiyor ve biz bunun ABD köpeği olduğunu anlamıyorsak daha çok ekmek yememiz lazım.

28 Şubat 1997’de Rahmetli Necmettin Erbakan başbakan, Sayın Tansu Çiller başbakan yardımcısıydı. ERBAKAN D8 kurmuş, İslam ülkeleriyle ilişkileri geliştiriyor; üretimi önceleyen, toplumun bütünleşmesini sağlayan politikalar geliştirmeye çalışıyordu. Bu durumdan rahatsız olan ABD; Türkiye’deki uşaklarını harekete geçirdi. Kendi askerimiz zannettiğimiz Çevik Bir başta olmak üzere Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Osman Özbek gibi ABD uşakları veya ABD’ye kölelik yaptığını fark etmeyenler Erbakan’a savaş açtılar. Milli eğitim kitabındaki bir şiiri okuduğu için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A hapis cezası verildi. Uyduruk demokrat kansızlar, bu durumdan rahatsız olmadı. Bugün demokrasi, adalet ve özgürlük diyenlerin çoğunun bu sahtekârlar olduğunu görüyoruz.

Erbakan; demokratik duruşu, kibarlığı ve vatanseverliği ile milli olanların desteklemesi gereken bir liderdi. Fakat toplumumuz yönlendirmelere açık ve sorgulayıcı beyin geliştirmemiş. Erbakan hükümetini yıkmak isteyen ABD; Orgeneral Atilla Ateş’i Suriye sınırında naklen konuşturuyor, APO Suriye’den kaçırılıyordu. Tiyatro oynanıyor; sonra APO, ABD Tarafından paketlenip Türkiye’ye teslim ediliyordu. İstenmeyen Erbakan ekarte edilmiş, çok yaşlı ve işlere hükmedemeyen SAYIN ECEVİT başbakan yapılmıştı.

Türkiye’ye 290 milyar dolara mal olan28 Şubat darbesi ve sonrası çok yönlü incelenmeli. 1999 yılında SEKA’nın özelleştirilmesi, Şeker yasası, Tütün yasası ve devlet bankalarının özelleştirilmesi sözü ABD’ye verildi ve antlaşmalar yapıldı. Bu döneme çanak tutanlar sorgulanmalı.

Türk halkı ABD’yi iyi tanımadan, ABD’ye kuyruksallayanları ekarte etmeden gelişemez, büyüyemez ve birlik sağlayamaz. S400’ler biliyorsunuz ki savunma silahları. ABD daha 27 Şubat 2021’de bu silahlar bizim için en büyük tehdit diyor. ABD neyin peşinde, S 400’ler ABD’nin hangi planını engelliyor?

ABD fetoyu yıllarca etkin kullandı. ABD’nin planları bitmez. Biz iyi diyalog geliştirmez ve birbirimizi anlamazsak her zaman bu hain devlete koz veririz. Deniz Harp Okulu’nda asteğmenlik yaptığımda Erbakan gelince dağa çıkarım diyen teğmene şahit oldum. O teğmen Erbakan gelince rejim değişecek, ülke Arabistan’a dönecek zannediyordu. Biz birbirimizi iyi tanımaz, güvenmez ve sevmezsek hainlerin ekmeğine yağ süreriz diyor, vatanseverlere selam ve saygılar sunuyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA