YEREL
Giriş Tarihi : 25-08-2021 16:44   Güncelleme : 25-08-2021 16:44

Zeycan Yıldırım MTAL’nin Yürüttüğü Projenin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Zeycan Yıldırım MTAL’nin Yürüttüğü Projenin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünün Geliştirilmesi Projesinin Açılış ve Tanıtım Töreni Yapıldı.

Zeycan Yıldırım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Madencilik Sektöründe İş Sağlığı Ve Güvenliği Kültürünün Geliştirilmesi Projesinin Açılış Ve Tanıtım Töreni gerçekleştirildi.

Elazığ OSB’de düzenlenen programa, Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Elazığ Ticaret ve Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları birliği Başkanı Cemil Erdem, Elazığ osb yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, kurum Müdürleri ve stk temsilcileri katıldı.

Zeycan Yıldırım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Yılmaz, projenin Türkiye genelinde 400 proje içinden seçilen 37 projenin içinde yer aldığını dile getirdi.

Yılmaz; “ilimiz metalik maden yatakları açısından Türkiye’nin en önemli bölgelerinden biridir. Elazığ çinko, gümüş, bakır ve mermer yatakları açısından önemli bir yere sahip olup ilimizde 93 maden işletmesi bulunmaktadır. Bu projeyle bu işletmelerdeki iş kazası oranını düşürmeyi hedeflerken sektörle iş birliği içerisinde çalışacağız” dedi.

Elazığ OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sinan Boydak, böylesi faaliyetlere öncülük eden sayılı organize sanayilerinden biri olduklarına dikkat çekti.

Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Başkan Vekili Ramazan İnce, Meslek Liselerinde yapılacak bütün projelerde yanlarında yer alacaklarını ifade etti.

Elazığ İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özgür Güler; “Okullarımız arasındaki başarı farkını, altyapı ve insan kaynağı farkını ne kadar aza düşürür veya eşitlersek mesleki ve teknik eğitimin tercih edilebilirliği de o derecede artacaktır. Öğrencilerimize okullarını ne kadar kabullendirebilirsek başarıları da o düzeyde yükselecektir. Bu kapsamda Mesleki ve Teknik okullarımız salgın sürecinde gösterdikleri büyük başarılarla, üretim kapasiteleriyle ne denli önemli olduklarını bir kez daha kanıtlamıştır. Bugünde burada Elazığ’da önemli bir yere sahip olan madencilik sektörünün gelişmesi, çalışanlarının iş güvenliği alanlarında yine bir meslek lisemiz hazırladığı bu güzel projeyle önemli bir sorunun çözümüne katkı sunuyor” dedi.

Konuşmaların ardından slayt gösterisi halinde online olarak projenin tanıtımı yapıldı.