YEREL
Giriş Tarihi : 11-03-2021 12:22   Güncelleme : 11-03-2021 12:22

Zabıta ekipleri kaldırım işgalinin önüne geçmek için denetim gerçekleştirdi

Zabıta ekipleri kaldırım işgalinin önüne geçmek için denetim gerçekleştirdi

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Bakkallar Odası kent genelinde esnaflara kaldırım ihlali ve hijyen konusunda hem denetim hem de bilgilendirme amaçlı bir etkinlik düzenledi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaldırım ihalili yaparak vatandaşların rahat yürümesini engelleyen esnaflara kurallara uymaları konusunda ikazlarda bulundu. Kaldırım ihlalinin yanı sıra pandemi nedeniyle esnaflar maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıldı.

Denetimler sonrası açıklamalarda bulunan Zabıta Müdürü Murat Ayaz: “Şehir genelinde kaldırım ihlali ve maske ve mesafe konusunda bir denetim başlattık şehir genelinde esnaflarımızı, uymaları gereken kurallar hakkında bilgilendirdik. Burada sorunlu olan yerlerde denetimlerimizi gerçekleştirdik. Özellikle kaldırım ihlali, çay ocakları marketler ve manavlar ile ilgili bir çalışma başlattı. Yayaların daha rahat yürüye bilmeleri için esnafların daha rahat ortamda çalışması için çalışma başlattık. Elazığ Belediyesi olarak kaldırım ihlallerine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bundan sonra esnafımız ve bizim işimizi daha rahat yapabilmemiz için bu kurallara uyması gerekiyor.” dedi.

Bakkallar Oda Başkanı Cebrail top  ise yaptığı açıklamada; “hijyen ve kaldırım ihlali konusunda esnaflarımızı eğitim amaçlı bilgilendirmek istedik. Bu konuda Elazığ Belediye başkanım Şahin Şerifoğullarına teşekkür etmek istiyorum esnaflarımızın ve vatandaşlarımızn hakları konusunda sürekli istişare halindeyiz. Vatandaşlarımız kul haklarını yememek adına sürekli esnaflarımızı uyarıyoruz. Esnaflarımızında gerçekten çok ciddi manada kaldırım ihlali yapmadığını gördük. “ifadelerini kullandı.