SPOR
Giriş Tarihi : 20-12-2021 22:48   Güncelleme : 20-12-2021 22:48

VEFA GECESİNDE BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI SPOR CAMİASIYLA BİRARAYA GELDİ

VEFA GECESİNDE BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI SPOR CAMİASIYLA BİRARAYA GELDİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Sporda Vefa Gecesinde Elazığ spor tarihinde emekleri olan sporcularla bir araya geldi.

Kültür Park Mamurat'ül Aziz salonunda gerçekleştirilen programa Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş, Spor Taban Birliği Temsilcileri, Elazığspor eski futbolcuları ile Elazığ spor tarihinde emeği olan sporcular katıldı.

Organizasyonunu Mustafa Doğan, Mustafa Demirtaş ve Coşkun Kamaç’ın yaptığı gecede, Çeşitli spor branşlarında ilimiz ve Türk sporuna hizmet etmiş eski Sporcular, yöneticiler ve spor adamları katıldı.

Kültürpark Mamurataziz salonunda gerçekleştirilen Vefa gecesi yemeğine çok sayıda katılım olurken salon tıklım tıklım doldu.

Gecenin sunumunu yapan Coşkun Kamaç, deprem ve Pandemi dolayısıyla uzun bir süredir bir araya gelemeyen spor camiasını vefa gecesinde buluşturmak ve onlara bir teşekkür etmek amacıyla bu organizasyonun gerçekleştirildiğini belirtti.

Belediye başkanı Şahin Şerifoğulları ise ailem diye hitap ettiği spor topluluğuna Vefa gösterilmesi amacıyla tertiplenen bu özel gecede olmaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu ifade etti

Başkan Şerifoğulları Elazığspor’un yaşayabilmesi için herkesin birlikte hareket ederek bir güç oluşturması gerektiğini ifade etti.

Sporda Vefa gecesindeki konuşmasında İlimizde bulunan spor tesislerinde hizmet etmiş spor adamlarının isimlerinin de verileceğini belirten belediye başkanı Şerifoğulları bu anlamda Ömer Tokgöz’ün isminin Elazığspor tesislerine, Hıdır Bilek isminin Doğukent sahasına, Münir Yılmaz isminin Gençlik merkezi sentetik sahasına, Fethi Demircan isminin Fırat Üniversitesi sahasına, Ahmet Yılmaz (Goppo Ahmet) isminin Bahçelievler sentetik sahasına ve şehir stadyumunun yanında  yapımı devam eden spor salonuna ise Ahmet Aytar isimlerinin verileceğini belirtti.

Gecede ayrıca günün anısına Mustafa Demirtaş, Mustafa Doğan ve Coşkun Kamaç tarafından belediye başkanı Şahin Şerifoğulları’na plaket takdim edildi.

Vefa gecesi; konuklar onuruna verilen yemekle sona ererken, belediye başkanı Şahin Şerifoğulları katılımcıları bizzat uğurlayarak teşekkür etti.