YEREL
Giriş Tarihi : 19-07-2021 09:31   Güncelleme : 19-07-2021 09:31

Vali Yırık: Pandemi kurallarına riayet ederek güzel bir bayram geçireceğimize inanıyorum

Vali Yırık: Pandemi kurallarına riayet ederek güzel bir bayram geçireceğimize inanıyorum

Elazığ Valisi Erkaya Yırık Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Yırık mesajında pandemi şartlarını hatırlatarak vatandaşları uyardı.

Vali Yırık mesajında; “Milli birlik, bütünlük ve kardeşliğe ziyadesiyle ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde kırgınlıkları ve dargınları bir kenara bırakarak, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı Kurban Bayramı’nda birliktelik ruhuyla hareket etmeli ve dayanışma içinde olmalıyız." dedi.

Mesajında pandemi kurallarını hatırlatan Vali Yırık; Bayram süresince, ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de siz değerli Elazığlı hemşerilerimizin bayramını rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmesi için ilgili kurumlarımızca tedbirler alınmıştır. Pandemi riskinin dünyada ve ülkemizde devam ediyor olması, ilimizde de vatandaşlarımızın pandemi riskinden etkilenmemeleri ve geçmiş kötü günlere bir daha geri dönmemek için tedbirleri elden bırakmadan maske-mesafe-temizlik hassasiyetine riayet ederek güzel bir bayram geçireceğimize inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Elazığlı hemşerilerim olmak üzere tüm milletimizin Kurban Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Bayramın tüm İslam âlemine barış, huzur ve sağlık getirmesini temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.” ifadelerine yer verdi.