YEREL
Giriş Tarihi : 19-05-2021 15:45   Güncelleme : 19-05-2021 15:45

Vali Yırık: 19 Mayıs Milletimize Rehberlik Etmiştir

Vali Yırık: 19 Mayıs Milletimize Rehberlik Etmiştir

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, yaptığı açıklama ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramının önemine değindi. Vali Yırık, 19 Mayıs 1919’un millete rehberlik ettiğini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli yere sahip olan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak, kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı pandemi gölgesinde de olsa coşkuyla kutlanacak.

Elazığ’da da çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan gençlik bayramının önemine değinen Vali Erkaya Yırık,19 Mayıs'ın millete rehberlik ettiğini söyledi.

Vali Yırık ‘’Bugünü büyük önder Türk milletine ve gençliğine armağan etti. Gençlik Ve Spor Bayramı olarak da kutladığımız bir gün. O süreçten sonra da kongreleri yapmak suretiyle milletimizin uyanışına ve bu kutsal olan vatan toprakların şehit kanlarıyla sulanarak tekrar asıl sahibi olan bu aziz millete vermek için mücadele verdiler. Ben büyük öndere ve onun silah arkadaşlarına seve seve canını feda etmiş şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Vali Yırık, ayrıca yapılan hizmetlerle gençlerimize daha yaşanılır bir ülke bırakacağız dedi.

Vali Yırık ‘’İnşallah yapmış olduğumuz hizmetlerle çalışmalarla vatanımızı daha da mamur ederek geleceğe daha güçlü daha güzel bir ülke bırakacağız. Tüm gayretimiz bunun için ben bir vesile 19 Mayıs 1919 milli mücadele yılının başlangıcı olan ve bu mücadele aşkının 102. Yıl dönümünü tebrik ediyorum.’’ Şeklinde konuştu.