YEREL
Giriş Tarihi : 13-06-2022 11:55

Vali Toraman’dan Jandarma Teşkilatı’nın Kuruluşunun 183. Yıldönümü Mesajı

Vali Toraman’dan Jandarma Teşkilatı’nın Kuruluşunun 183. Yıldönümü Mesajı

Türk Jandarmasının kuruluşunun 183. Yıl dönümü. Vali Dr. Ömer Toraman, Jandarma teşkilatının 183 yıldır milletin huzur ve güvenliği için görevinin başında olduğunu belirtti.

 Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 183 yıl döneme nedeniyle açıklamada bulunan Vali Dr. Ömer Toraman şunları söyledi.

“Kurulduğu günden bu yana, devletimizin bekası; birliğimizin, beraberliğimizin muhafazası ve milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için fedakârca hizmet veren Jandarma Teşkilatımızın 183’üncü kuruluş yıl dönümünde Türk Jandarma personelinin haklı gurur ve heyecanını paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

 Gücünü yasalardan ve manevi desteğini aziz milletimizden alan Türk Jandarma Teşkilatımız, modern donanımı, disiplini, eğitimli personeli ile takdiri hak etmiş ve aynı zamanda yasalara, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlılığıyla her daim milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olmayı başarmıştır.

Bu duygularla tarihi şan, şeref ve başarılarla dolu olan Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünde aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyor; tüm teşkilat mensuplarımıza sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.”

mehmet karakılıçmehmet karakılıç