SPOR
Giriş Tarihi : 08-12-2020 13:44   Güncelleme : 08-12-2020 13:44

TUTAŞ BAL LİGİ EKİBİ VİRANŞEHİR BELEDİYESPOR’LA ANLAŞTI

TUTAŞ BAL LİGİ EKİBİ VİRANŞEHİR BELEDİYESPOR’LA ANLAŞTI

UEFA Pro Lisans sahibi antrenörlerimizden Alaattin Tutaş, profesyonel liglerde yer alma hedefiyle yeni bir oluşuma giden Bal Ligi Ekibi anlaştı…

Elazığ futbolunun yetiştirdiği başarılı teknik direktörlerden Alaattin Tutaş’ın yeni takımı belli oldu. Uzun yıllar Elazığ futbolunun profesyonel liglerde başarıyla mücadele etmesinde emekleri olan Tutaş, Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluk hedefiyle yola koyulan Viranşehir Belediyespor’un başına geçti. Tutaş’ın ekibinde ve futbolcu grubunda Elazığ’dan bir çok isim bulunuyor.

YARDIMCILAR DA ELAZIĞ’DAN

Alaattin Tutaş’ın yardımcılıklarını ise yine Elazığ futbolunun yakından tanıdığı İlhan Aydın ile Ahmet Benli yapacak. Kulüpte iki tane de Viranşehirli antrenör görev yapacak.

6 ELAZIĞLI FUTBOLCU

Dış transfer çalışmalarına da hız veren Viranşehir Belediyespor, Alaattin Tutaş’ın raporu doğrultusunda önemli isimleri renklerine bağladı. Kadroda Elazığ’dan da 6 futbolcu yer alacak. Elazığ Belediyespor’un eski oyuncuları Nihat Apaydın, Gökhan Zirekli, Mehmet Güler, Muhammed Akyıldız’ın yanı sıra Ömer Ekineken ile Mahsun Şener de yeni sezonda Şanlıurfa ekibinin başarısı için ter dökecek.

TUTAŞ; “GÜZEL İŞLER YAPACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Elazığ Belediyespor’un 2014 yılında yaptığı profesyonel lig hedefinin Viranşehir Belediyespor’da da uygulanacağını ve hedefleriyle bağdaşmasından dolayı Şanlıurfa ekibini tercih ettiğini söyleyen Alaattin Tutaş, “Yeni bir heyecan ve güzel bir oluşum oldu Viranşehir’de. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve Kulüp Başkanımızla görüşerek her türlü konuda anlaşma sağladık. Onlar da çok heyecanlılar ve takımı iyi noktalara getirmeyi hedefliyorlar. Hedeflerimizin uyuşması üzerine anlaşma sağladık. İnşallah her iki taraf için de hayırlı olur. Teknik ekibimizi kurduk, transferlerimizi büyük ölçüde tamamladık. Güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Federasyonun liglere başlama takvimine göre antrenman programlarımızı oluşturacağız. İnşallah sezon sonu şampiyonluk ipini göğüsleyeceğimize inanıyorum” dedi.