YEREL
Giriş Tarihi : 01-07-2021 19:51   Güncelleme : 01-07-2021 19:51

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının Açılışı Gerçekleştirildi

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının Açılışı Gerçekleştirildi

Cemil Meriç Fen Lisesinde pandemi nedeni ile ertelenen TÜBİTAK 4006 bilim fuarının açılışı gerçekleştirildi.

Cemil Meriç fen lisesinde Pandemi nedeni ile ertelenen TÜBİTAK 4006 bilim fuarının açılışı gerçekleştirildi. Fuarda 60 öğrenci ve 13 danışman öğretmenin destekleri ile hazırlanan 25 proje çalışması sergilendi. Açılışında ardından davetliler öğrencilerin yaptığı çalışmaları inceleyerek tek tek bilgi aldılar. Proje koordinatörü Elif Eser, emeği geçenlere teşekkür etti.

ESER: ÖĞRENCİLERE VE MESLEKTAŞLARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Elif Eser, “Geçen yıl yapılması planlanmıştı aslında projemizin ama pandemi yüzünden TÜBİTAK2ın bilgisi doğrultusunda bu tarihe aldık. Emeği geçen öğrencilere ve meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Güzel bir hazırlık dönemi geçirdik. Öğrencilerimiz ellerinden gelenin fazlasını yaptı. Pandemi döneminde bizleri yalnız bırakmadıkları için herkese teşekkür ediyorum” dedi. Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Mustafa Karaaslan ise tüm Elazığlıları bilim fuarını gezmeye davet etti.

KARAASLAN: ELAZIĞ HALKINI GEZMEYE GÖRMEYE DAVET EDİYORUM

Okul Müdürü Mustafa Karaaslan, “Bugün itibariyle projelerimizi öğrencilerimiz sergiliyorlar. Öğrencilerimiz proje çalışmalarından 1.5 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen yine de projelerine vakıflardı. Tüm Elazığ halkını projelerimizi gezmeye görmeye davet ediyorum” dedi. Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kılıç’ta, öğrencilerin önemli çalışmalara imza attığını söyledi.

KILIÇ: ÖĞRENCİLERİMİZİN EMEĞİNE SAĞLIK

Müdür Mustafa Kılıç, “Öğrencilerimiz gerçekten çok güzel projeler hazırlamışlar. Toplumun eğitim öğretim aşamasında uygulamalı projeler hazırlamışlar. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin emeğine sağlık” dedi.