YEREL
Giriş Tarihi : 19-12-2020 12:05   Güncelleme : 19-12-2020 12:05

TOBB VE ETSO ZİRAAT BANKASI İLE PROTOKOL İMZALADI

TOBB VE ETSO ZİRAAT BANKASI İLE PROTOKOL İMZALADI

Elazığ Ticaret Borsası ve Ticaret Ve Sanayi Odası Ziraat Bankası ile “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı” kapsamında protokol imzaladı.

Tedarik zinciri finansmanına yönelik Ziraat Bankası’nın yeni ürünü için Elazığ Ticaret Borsası İle ETSO protokol imzaladı.

İmzalanan protokoller kapsamında, üyeler ticari mal alım-satımlarında, güvenli ticaret sistemi ve kolay finansman imkânı getirilerek tedarik zincirinin aksamadan sürdürülmesine katkı sağlanacak.

GÜVENLİ TİCARET VE KOLAY FİNANSMAN İMKANI

ETSO Başkanı Arslan konuya ilişkin yaptığı açıklamada; ”Ziraat Bankası Bölge Müdürü ve bölgemizde faaliyet gösteren Ziraat Bankası'nın çok değerli şube müdürleri ile bir protokol imzaladık. Türkiye Odalar Borsalar Birliği ve Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan hareket kabiliyetini ciddi biçimde arttıracak olan çok değerli bir ürün Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansman ürünü. Özellikle üretici firmaların bayileri ile olan ödeme seçeneklerinde birçok kolaylık sağlayacak, üreticiyi ve aynı zamanda satıcıyı da garanti altına alacak gerçekten çok değerli bir ürün. Bunun çeşitli uygulamaları geçmişte DBS dediğimiz yöntemle vardı ama bu Bankkartta gerçekten çok daha gelişmiş bir ürün şu anda Ziraat Bankası tarafından İş dünyasının istifadesine sunuldu.’’dedi.

18 AYA KADAR TAKSİT YAPABİLME İMKANI

Ziraat Bankası Bölge Müdürü İlker Ayhan ise yaptığı açıklamada; ‘‘Covid-19’un dünya genelinde ve Ülkemizde de etkilerini çok ağır bir şekilde hissediyoruz. Bu etkileri azaltabilmek için bugüne kadar Ziraat Bankası, “bir bankadan daha fazlası” sloganıyla elinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştı. Makine alımı için İvme Kredilerimiz, işe alımlar için İSTOD kredilerimiz, temel ihtiyaç kredilerimiz gibi birçok enstrüman ürünümüzü piyasanın hizmetine sunduk. Bu sefer Ziraat Bankası mal alış ve satışları arasındaki güvenli ticaretin teminini sağlamak için Bankkart Başak Tedarik Zinciri ürünümüzü TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu Bey ve Sayın Genel müdürümüz Hüseyin Aydın Bey ile protokol altına alındı. Sistem, satıcılarımızın kart üzerinden, üye işyeri üzerinden alt bayiler nerede 18 aya kadar taksit yapabilme, belli bir maliyeti daha düşük maliyette taksit yapabilme imkanı getiriyoruz. Satıcılarımız açısından ertesi gün finansmana ulaşabilme imkanı getiriyoruz. Alıcılar açısından ise tıpkı çek ve senet işlemlerinde olduğu gibi tek seferde ödeme yükümlülüğünü ortadan kaldırıp bunu taksitlere bölebiliyoruz. Dedi.

Başkan Dumandağ konuyla ilgili yaptığı açıklamada alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önü açılacağını belirterek; İmzalanan protokol sayesinde, üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satabileceklerini ve sattıkları mal bedelini, alacak riski taşımadan, Ziraat Bankası garantisiyle peşin ya da taksitli olarak alacaklarını söyledi.

Ziraat Bankası tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dahilinde Koronavirüs (Covid-19) Pandemi sürecinde olumsuz etkilenen Borsa Üyelerinin bu sistemden faydalanabileceğini belirten Başkan Dumandağ , imzalanan protokolün Borsa Üyelerine hayırlı olmasını temennisinde bulundu.