SPOR
Giriş Tarihi : 06-11-2020 19:45   Güncelleme : 06-11-2020 19:45

TFF RESMEN ELAZIĞSPOR’UN 3 PUANINI SİLDİ

TFF RESMEN ELAZIĞSPOR’UN 3 PUANINI SİLDİ

Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulunun aralarında Elazığspor’un da olduğu kulüplere verdiği 3 puan silme cezalarına itirazlar görüşülerek karara bağlandı. Türkiye Futbol Federasyonu tahkim kurulu; Elazığspor’la birlikte Kardemir Karabükspor, Gümüşhanespor, Eskişehirspor ve Şanlıurfaspor’un itirazlarını reddederken, Ankaraspor’un itirazını ise haklı bularak başkent ekibinin puan silme cezasını onaylamadı.

Türkiye futbol federasyonu kulüp lisans kurulunun aralarında temsilcimiz Elazığspor’un da olduğu kulüplere verdiği 3 puan silme cezalarına itirazlar görüşülerek karara bağlandı. Türkiye futbol federasyonu tahkim kurulu; Elazığspor’la birlikte Kardemir Karabükspor, Gümüşhanespor, Eskişehirspor ve Şanlıurfaspor’un itirazlarını reddederken, Ankaraspor’un itirazını ise haklı bularak başkent ekibine puan silme cezası vermedi TFF Kulüp Lisans Kurulu, bir süre önce Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında son değerlendirmelerde bulunarak en üst 3 lig olan Süper Lig, TFF 1. Lig ve Misli.com 2. Lig'deki kulüplerin başvurularını, sportif, altyapı, personel, hukuki ve mali kriterlere göre incelemişti. Verilen süreler içerisinde eksikliklerini tamamlayamayan TFF 1. Lig temsilcileri Ankaraspor ve Eskişehirspor ile Misli.com 2. Lig'den Temsilcimiz Elazığspor, Gümüşhanespor, Kardemir Karabükspor ve Şanlıurfaspor kulüplerinin üçer puan silme cezasına çarptırmıştı.

“BAŞVURUNUN REDDİ İLE KARARIN ONANMASINA, OYBİRLİĞİ İLE KARAR VERİLMİŞTİR”

Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor Kulübü'nün konuyla ilgili Tahkim Kurulu'na yaptığı itiraz da reddedildi. Tahkim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verdi; "Elazığ Spor Kulübü Derneği'nin Kulüp Lisans Kurulu'nun 15.10.2020 tarihli E.2020/35 - K.2020/03 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; Kulüp Lisans Kurulu kararında usule ve esasa aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir" 3 puanı resmen silinen Temsilcimiz 7 puana ve 17. sıraya gerilerken, Karabükspor -2 puanla 20. basamakta yer aldı.