YEREL
Giriş Tarihi : 11-03-2021 14:43   Güncelleme : 11-03-2021 14:45

Teşvik alan öğretim üyelerine teşekkür belgesi

Teşvik alan öğretim üyelerine teşekkür belgesi

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından “2020 Akademik Teşvik Çalışmaları” çerçevesinde akademik teşvik alan Öğretim Üyelerine teşekkür belgesi verildi.

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından “2020 Akademik Teşvik Çalışmaları” çerçevesinde Akademik Teşvik alan öğretim üyelerine teşekkür belgesi verildi. Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda yapılan programa, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuri Gömleksiz ile öğretim üyeleri katıldı.

GÖMLEKSİZ:ÖDÜLLERDEN DOLAYI TEŞVİK ÖDENEĞİ ALMAKTADIRLAR

Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuri Gömleksiz,” Akademik Teşvik Uygulaması ile Devlet Yükseköğretim kurumlarında görev yapan akademisyenler, her yıl bir önceki yıla ait bilim, teknoloji ve sanata katkı sağlayıcı nitelikte yurt içi ve yurt dışında sonuçlandırdığı proje, araştırma, kitap, yayın, tasarım, sergi, patent ve bilimsel yayınlara yapılan atıflar ile belli standartlara sahip uluslararası toplantılarda sundukları bildiriler ve ödüllerinden dolayı teşvik ödeneği almaktadırlar” dedi.

YILMAZ: TÜRKİYE’DE 22. SIRADAYIZ

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ise, “URAP sonuçlarına göre Türkiye’de 22. Sıradayız. Matematik, Fizik, Mühendislik bilimleri ve teknolojik bilimler alanında da ilk bin arasında olan ve ilk 500’e giren üniversiteyiz. Bunun yanında yine 2019 Şangay Dünya sıralamasına göre Fırat Üniversitesi,  ilk bin arasında başarı gösterdi. YÖK kapsamında yeni sınıflandırmalar, branşlar var. Tematik üniversiteler olduğu gibi araştırma üniversiteleri de var. bildiğiniz üzere şu anda 10 tane araştırma üniversitesi, 5 tane de aday üniversitesi olmak üzere 15 tane araştırma ve aday üniversiteleri bulunmaktadır “diye kaydetti.