YEREL
Giriş Tarihi : 13-11-2020 15:50   Güncelleme : 13-11-2020 15:50

TEMİZLİK KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

TEMİZLİK KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Elazığ Belediyesi çevrenin korunması ve daha temiz bir Elazığ için başlattığı temizlik kampanyasına devam ediyor.

Bir yandan günlük temizlik çalışmalarını aksatmadan sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bir yandan da belirlenen program dâhilinde mahallelerde geniş kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştiriyor.

KIZILAY VE YILDIZBAĞLARI MAHALLESİNDE KAPSAMLI TEMİZLİK

Ekipler, temizlik kampanyası kapsamında Kızılay ve Yıldızbağları mahallelerinde geniş kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirdi. 

Mahalle muhtarlarıyla koordineli bir şekilde yürütülen çalışmalar kapsamında mevsim koşulları gereği ağaçlardan dökülen yaprak ve bitkiler vakumlu araçlarla süpürüldü. Sokak araları ve kaldırım üstleri yıkanarak mahalleler daha temiz bir görünüme büründü.

Mahallelerde yer alan çöp konteynerleri özel yıkama araçlarıyla dezenfekte edildi. Kullanıma bağlı olarak yıpranan konteynerler ise bakım, onarım ve boyama işlemlerinin ardından tekrar vatandaşın hizmetine sunuldu.

Gün içerisinde vatandaşların sıklıkla kullandığı otobüs durakları ve çeşmeler 80 derecelik buharlı araçlar ile yıkanarak dezenfekte edildi.

İBADETHANELER YIKANARAK DEZENFEKTE EDİLDİ

Ekipler ayrıca vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda ibadetlerini yerine getirmeleri için Kızılay mahallesi Haylani Kebir Camii’ni ve Yıldızbağları Mahallesinde bulunan Cemevi’nin içini ve dışını ayrı olacak şekilde yıkayarak hijyenik hale getirdi. Özellikle vatandaşların temas ettiği alanlar özel ilaçlı sular kullanılarak titizlikle temizlendi.