YEREL
Giriş Tarihi : 19-11-2020 14:27   Güncelleme : 19-11-2020 14:40

TEİAŞ 2500 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU

TEİAŞ 2500 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU

TEİAŞ öncülüğünde Elazığ’da bugün 2500 fidan dikimi gerçekleştirdi. Milli ağaçlandırma seferberliği kapsamında fidanları toprakla buluşturma etkinliğine Elazığ Belediye Başkanı, Ticaret ve Sanayi Oda Başkanımız, Emniyet Müdürü, Milli Eğitim Müdür, Elazığ İl Müftüsü ve vatandaşlar katıldı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları fidan dikmenin geleceğe nefes olduğun altını çizdi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ‘’Bugün teiaş bölge müdürlüğümüzün yapmış olduğu fidan dikme aktivitesine katıldık. Ben öncelikle sayın müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Tabi herkesin malumu olduğu üzere sayın cumhurbaşkanımızın talimatı ile her yılın 11. Ayında 11’inde saat 11’de 11 Milyon fidanı toprakla buluşturma adına milli ağaçlandırma seferberliği başlatıldı. Bu anlamda ilimizde orman bölge müdürlüğünün öncülüğünde çok ciddi manada fidanı toprakla buluşturma anlamında çalışma yapıldı. Bugün de burada 2500 fidanın toprakla buluşması gelecek adına, geleceğe nefes olma adına çalışmalar başlatıldı. Tabi bizler yerel yönetimler olarak Elazığ belediyesi olarak ilimizde daha fazla yeşilin olması daha fazla ağacın olması çocuklarımıza daha güzel gelecek nesiller oluşturma adına çalışmalar yapıyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren 30’un üzerinde parkı şehrimize kazandırdık sadece kent köy projemizin 45 bin metre kare alanda yapmış olduğumuz çalışma 43 bin metre karesi yeşil alan. Ayrıca Ulukent mahallemizin kanal boyu projesini 37 bin metre kare olarak inşa ettik ve çalışmalarımızı bitirdik. Bizlerde tüm kurumlarımızla birlikte valiliğimizin öncülüğünde bu yeşillendirme seferberliğini her yıl her gün her ay bu aktivitelerle devam ettireceğiz. Tek amacımız çocuklarımıza daha güzel gelecek oluşturmak ve bu şehir adına da yerel yönetimler adına daha müreffeh, daha yaşanabilir ve daha gelişmiş bir şehir oluşturma adına çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sayın müdürümüze ekibine sonsuz şükranlarımızı arz ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Enerji sektörünün ağaca önem verdiğini belirten TEİAŞ Bölge Müdürü Ahmet Saraç ‘’Bugün yaptığımız ağaç dikim etkinliğine sayın Belediye Başkanımız, sayın Ticaret ve Sanayi Oda Başkanımız, sayın Emniyet Müdürümüz, sayın Milli Eğitim Müdürümüz, sayın Müftümüz ve diğer arkadaşlarımız bizi yalnız bırakmadılar kendilerine çok teşekkür ediyoruz hoş geldiniz sefa geldiniz diyoruz. Ağacın önemini çok fazla anlatmaya gerek yok herkes biliyor. Eskilerin tabiri ile evimizin eşiğinden çocuğumuzun beşiğine soframızdaki tahta kaşığa kibrit çöpüne kadar her alanda ağacı kullanıyoruz. Ayrıca iklim açısından ağaç olmazsa olmazımız. İklimin yağmurların yağması için yer altı sularının zenginleşmesi için mutlaka çevremize bol bol ağaç dikmemiz gerekiyor. Tabi bu alana baktığımız zaman şehrin içinde kalan bir alan burayı ağaçlandırmamız şehre ciddi bir nefes aldıracaktır. Şehrin oksijen deposu olacaktır bir oksijen deposu gibi çalışacaktır burası.  Enerji açısından ağaç gene çok önemli iklim ne kadar güzel olursa enerji de o kadar iyi olacak enerji üretiminde de denge olacak o yüzden enerji sektörü olarak ağaca önem veriyoruz. Tekrar buraya gelen misafirlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum sağ olsunlar, var olsunlar.’’ İfadelerine yer verdi.