YEREL
Giriş Tarihi : 28-12-2020 17:01   Güncelleme : 28-12-2020 17:01

SEKSENLER DİZİSİNİN ÇEKİM HAZIRLIKLARI BAŞLADI

SEKSENLER DİZİSİNİN ÇEKİM HAZIRLIKLARI BAŞLADI

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve büyük bir beğeniyle takip edilen Seksenler dizi setini AK Parti MKYK Üyesi, Elazığ Milletvekili Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin yıldırım ziyaret etti.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve büyük bir beğeniyle takip edilen Seksenler dizi artık Elazığ’da çekilmeye başlanacak. Dizinin Elazığ’da çekilebilmesi için TOKİ’nin de destekleriyle Güney Çevre Yolu’nun üst tarafında o döneme uygun yeni konutlar yapıldı. Yakın zamanda çekimlerin başlaması bekleniyor. 24 Ocak 2012 tarihinde TRT 1'de yayımlanmaya başlayan romantik, komedi ve nostalji türündeki “seksenler” dizisi artık Elazığ’da çekilmeye başlanacak. Dizinin çekilmesi için 80’ler döneminin mimari yapısına uygun yeni konutlar Elazığ’da yapılmaya başlandı.

TOKİ’nin desteği ve girişimleriyle Güney Çevre Yolu’nun üst tarafında yapılmaya başlanan konutlar adeta 80’ler döneminin izlerini taşıyor. Yakın zamanda konutların, dükkanların ve sokak düzenlemelerinin tamamlanmasıyla birlikte dizinin oyuncuları ve set ekibi Elazığ’a gelerek çekimlere başlayacak. Dizi çekimleri için yapılan yeni konutlar Elazığ’a tarihi bir bölgenin kazandırılmasına vesile oldu. TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve büyük bir beğeniyle takip edilen Seksenler dizi setini AK Parti MKYK Üyesi, Elazığ Milletvekili Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin yıldırım ziyaret etti. Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları yaptığı açıklamada: “Yayınlandığı günden itibaren, TRT 1 ekranlarında 7’den 70’e büyük beğeniyle takip edilen Seksenler dizisinin, şehrimizde hazırlanan set alanını ziyaret ettik.Bu güzel atmosferi oluşturan herkesi tebrik ediyorum!” dedi.