YEREL
Giriş Tarihi : 11-06-2021 13:16   Güncelleme : 11-06-2021 13:16

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. Demir’den Rektör Prof. Dr. Göktaş’a Ziyaret

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. Demir’den Rektör Prof. Dr. Göktaş’a Ziyaret

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı ziyaret ederek üniversitenin savunma sanayi alanında yaptığı çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a gelen Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’nü ziyaret etti. Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’e Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ve Savunma Sanayi Başkanlığından gelen heyet de eşlik etti. Prof. Dr. İsmail Demir ve beraberindeki heyeti; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ve Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan Akpınar karşıladı. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Göktaş’ın makamında gerçekleşen ziyarette Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. DEMİR, Fırat Üniversitesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, özellikle savunma sanayi alanında yapılan girişimler ve çalışmalardan dolayı Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’a ve akademik kadroya teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ise Üniversite olarak savunma sanayi alanını önemsediklerini ve bu doğrultuda ciddi akademik çalışmalar yaptıklarını belirterek, her çalışmada Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in Fırat Üniversitesi’ne her anlamda destek olduğunu söyledi. Rektör Göktaş, nazik ziyaretlerinden dolayı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’e, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’a ve Savunma Sanayi Başkanlığı heyetine teşekkürlerini sundu. Rektörlük ziyareti karşılıklı hediyelerin takdim edilmesiyle sona erdi.