YEREL
Giriş Tarihi : 23-10-2020 15:47   Güncelleme : 23-10-2020 15:47

REKTÖR PROF. DR. GÖKTAŞ ÜNİVERSİTE REKTÖRLERİ TANIŞMA VE İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

REKTÖR PROF. DR. GÖKTAŞ ÜNİVERSİTE REKTÖRLERİ TANIŞMA VE İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Üniversite Rektörleri tanışma ve istişare toplantısına katıldı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Diyarbakır Dicle Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki üniversite Rektörleri tanışma ve istişare toplantısına katıldı.

Diyarbakır’da düzenlenen tanışma ve istişare toplantısına, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Kafkas Üniversitesi Prof. Dr. Hüsnü Kapu iştirak etti.

Toplantı sonrası Üniversite Rektörleri Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç öncülüğünde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınan Zerzevan Kalesini ziyaret etti. Çınar İlçesinde bulunan ve Doğu Roma İmparatorluğu'nun son kalesi olarak kabul edilen Zerzevan Kalesi ziyareti sırasında, Dicle Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. Aytaç Coşkun ve ekibi misafir rektörlere rehberlik etti.