YEREL
Giriş Tarihi : 13-09-2021 14:49   Güncelleme : 13-09-2021 14:49

Rektör Göktaş: Öğrencilerin mağdur olmaması için havalimanının kapatılacağı tarihi 15 gün ertelendi

Rektör Göktaş: Öğrencilerin mağdur olmaması için havalimanının kapatılacağı tarihi 15 gün ertelendi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ Havalimanı’nın geçici süreyle kapatılma tarihinin 15 gün süreyle ertelendiğini duyurdu.

Elazığ Havalimanı’nın geçici süreyle kapatılması tarihinin Fırat Üniversitesi’nin 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının başlayacağı 4 Ekim 2021 tarihine denk gelmesi nedeniyle Elazığ’a gelecek olan öğrencilerin mağdur olabilecekleri değerlendirilmiştir.

Üniversite öğrencilerinin her hangi bir mağduriyet yaşamaması adına Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile yapmış olduğu görüşmeler olumlu olarak sonuçlandı. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın yapmış olduğu girişimler sonucunda Elazığ Havalimanı’nın çalışmalar nedeniyle geçici olarak kapanma tarihi 1 Ekim 2021 tarihinden 15 Ekim 2021 tarihine ertelendi.

 “15 GÜN SÜREYLE ERTELENMESİNE KARAR VERİLDİ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Elazığ Havalimanı’nın eğitim dönemimizin başlayacağı 4 Ekim tarihinden önce kapatılması il dışından ilimize havayolunu kullanarak gelecek olan öğrencilerimizin mağdur olmalarına neden olacaktı. Öğrencilerimizin havalimanının kapatılması tarihinin ertelenmesi için bizlere talepleri oldu. Bizler de bu talepleri Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü yetkililerine ilettik. Onlar da öğrencilerimizin mağdur olmaması için durumla ilgilendiler ve Elazığ Havalimanı’nın geçici süreyle kapatılma tarihinin 15 gün süreyle ertelenmesine karar verdiler. Hassasiyetleri nedeniyle Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerimi iletiyorum. İl dışından ilimize gelecek olan öğrencilerimizi de büyük bir hasretle beklediğimizi ifade ediyor şimdiden iyi yolculuklar diliyorum” dedi.