YEREL
Giriş Tarihi : 11-07-2021 12:08   Güncelleme : 11-07-2021 12:10

Profesyonel dalgıçlar Hazar gölünde temizlik yaptı

Profesyonel dalgıçlar Hazar gölünde temizlik yaptı

Ankara’daki temaslarını tamamladıktan sonra Elazığ’a dönen, ardından Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır programına iştirak ettikten sonra Sivrice, Kovancılar ve Palu’daki programlara katılan Yıldırım, verimli geçen programların ardından açıklamalarda bulundu.

Ak Parti genel merkezin başlattığı sıfır atık mavi hareket kapsamında su kaynaklarında oluşan kirliliğe dikkat çekmek amacıyla, profesyonel dalgıçlar hazar gölünde su altı temizliği yaptı. Düzenlenen etkinliğe Elazığ Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım katıldı.

Ak parti genel merkezin başlattığı sıfır atık mavi hareket kapsamında su kaynaklarında oluşan kirliliğe dikkat çekmek amacıyla profesyonel dalgıçlar hazar gölünde çöp topladı.

Düzenlenen çalışma tüm Türkiye’de Ak Parti il Çevre ve Şehir kültür Başkanlıkları birimiyle aynı anda geçekleşti.

Etkinliğe Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım katıldı.

Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, dünyada en ciddi problemlerden bir tanesinin çevre olduğunu söyledi.

Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ‘’Dünyanın önünde durmakta olan bu en ciddi problemlerden biri olan doğal kaynakların kullanımı bu çok ciddi bir sorun. Bundan sonraki kuşaklara da biz güzel bir çevre temiz bir çevre bırakmak istiyoruz. Bizim bulunduğumuz dönemde içinde bulunduğumuz dönemde her dakika tedbirleri alması gereken kuşak aksi takdirde iş işten geçmiş olacaktır.’’ İfadelerini kullandı.

Yıldırım, hazar gölünün eskiden nefes alınan bir bölgeyken şimdilerde savaş alanına döndüğünü söyledi.

Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Çevreyi temiz kullanmamız anlamında alışkanlıklara sahibiz. Şurada dalgıçlarımız var onların dalmalarına ve kendi anlamlarında gölün kenarında çıkardıkları malzemelere bakınca bu gölümüz daha önce mavi bayrağı almış, burası Elazığ’ın nefes alınan ve hafta sonları hafta içi tıklım tıklım insanların gelip piknik yaptığı yerken şimdi sanki savaş alanına dönmüş. Bu gerçekten hepimizi çok üzüyor” Dedi.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, özünde insan olan siyaseti insandan kopuk halde yapmanın anlamsız olduğunun altını çizerek, “Bu mantıktan hareketle asıl enerjimizi sahaya, doğrudan insanımızla temasa veriyoruz” şeklinde konuştu.

Siyasetin Hakk’ın ve halkın rızasına uygun şekilde yapılması gerektiğinin altını çizen Yıldırım, “Çok yoğun ve dolu dolu geçen programlarımız oluyor. Hamd olsun gayet verimli geçiyor programlarımız. Başkan yardımcılarımız ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde halkımızın bizlere olan ilgisi ve teveccühü çalışma azmimizi daha da arttırıyor. Siyasetin sahnesi caddelerdir, sokaklardır. Siyasetin öznesi insandır. İnsandan kopuk, halkın gerçeklerinden uzak bir siyaset tarzı başarıya ulaşabilecek bir yöntem değildir. Şükürler olsun ki Merkez İlçe, Gençlik ve Kadın Kolları Başkanlıklarımızla son derece dinamik bir teşkilat yapısına sahibiz. Bizim çalışma anlayışımız seçime endeksli değildir. Seçim kampanyası seçimin hemen ertesinde başlar. Seçim çalışmalarımızı geniş bir sürece yerleştirerek, tempolu bir biçimde yürüyüşümüzü devam ettiriyoruz. Çalışmalarımızda bizlere yakın ilgi ve alaka gösteren vatandaşlarımıza buradan şükranlarımı sunuyor, tüm vatandaşlarımıza en kalbi selamlarımı iletiyorum” ifadelerini kullandı.