YEREL
Giriş Tarihi : 17-01-2021 14:27   Güncelleme : 17-01-2021 14:27

PROF. DR. GÖRÜR 4.1 ŞİDDETİNDEKİ DEPREMİN ARDINDAN AÇIKLAMA YAPTI

PROF. DR. GÖRÜR 4.1 ŞİDDETİNDEKİ DEPREMİN ARDINDAN AÇIKLAMA YAPTI

Deprem Uzmanı Elazığlı hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür, Elazığ’da bugün saat 12:24’te meydana gelen 4.1 şiddetindeki depremin ardından açıklama yaptı.

Koronavirüs’ün yayılmasını engellemek amacı ile sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bugünde Elazığ’da bir deprem daha meydana geldi. Merkezi Sivrice / Kavallı olan depremin şiddetini AFAD 4.1, Kandilli Rasathanesi 3.9 olarak açıkladı. Elazığ merkezinde şiddeti hissedilen depremin ardından vatandaşlar kendisini yasağa rağmen dışarı attı Bu kapsamda deprem ile ilgili bir yorumda 24 Ocak tarihinde Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremi öncesinde bilen Deprem Uzmanı Elazığlı hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür’den geldi. Prof. Dr. Görür, bugün meydana gelen depremin 24 Ocak’ta meydana gelen depremin artçısı olduğunu ve Elazığlıların endişe etmemesi gerektiğini söyledi.

Deprem Uzmanı Elazığlı hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür, “Arkadaşlar, Elazığ-Sivrice/Kavallı’da küçük bir deprem oldu (3,7). Bu bölgede yakın bir geçmişte Kavaktepe ve Kalaba yörelerinde de küçük depremler olmuştu. Bütün bunlar Ocak 2020 büyük depreminin sonuçları (artçıları), endişe yok, geçmiş olsun, sevgiler (ryesim)” ifadelerini kullandı.