YEREL
Giriş Tarihi : 28-10-2020 19:24   Güncelleme : 28-10-2020 19:24

PLATFORM 23’DEN ELAZIĞ’A YATIRIM ÇALIŞMASI

PLATFORM 23’DEN ELAZIĞ’A YATIRIM ÇALIŞMASI

Platform 23 Yönetim Kurulu Heyeti, deprem ve Korona Virüs salgınıyla etkilenen Elazığ’da yatırım çalışmalarını sürdürüyor. ‘Alışverişini Elazığ’dan Yap’ çağrısı yapan Platform 23 Heyeti, Sivrice Kaymakamı Mustafa Gül ve Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan’la sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Ekonomik sıkıntılarla boğuşan ilimiz için yatırımcıları Elazığ’a yönlendirme çalışmaları kapsamında bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Platform 23 Yönetim Kurulu, Elazığ dışındaki Elazığlıları, Elazığ’dan alışveriş yapmaya teşvik etmeye devam ediyor. Bu bağlamda Platform 23 Başkanı Harun Altunbaş, EGYC Başkanı Mustafa Doğan ve İcra Kurulu Üyesi Emral Cömert ile Sivrice Kaymakamı Mustafa Gül ve Sivrice Belediyesi Turgay Gündoğan’ı makamında ziyaret etti.

“SİVRİCE HAK ETTİĞİ KONUMA GELECEKTİR”

Platform 23 Heyeti’nin ziyaretini değerlendiren Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, “ Sivrice ilçesi ilimizin turizm bakımından en önemli ilçelerin başında geliyor. Sivricemizi turizm bakımından kalkındırmak amacıyla Platform 23 Yönetim Kurulu ile istişareler gerçekleştirdik. Yaptığımız değerlendirmeler ve çalışmalar sonucu  Sivrice ilçemiz hak ettiği konuma gelecektir. Ziyaretlerinden dolayı Platform 23 Heyetine ve EGYC Başkanı Mustafa Doğan’a teşekkürlerimi sunuyorum.”diye ifade etti.

Elazığ’daki ziyaretler sonrası açıklamada bulunan Platform 23 Heyeti şu ifadelere yer verdi;

“Elazığ'a nasıl katkı sağlarız diyen binlerce Elazığlı var. Yaklaşık 4 yıl önce Elazığ sevdalısı Hakim ve Savcılar, Elazığ için ne yapalım diye platform başkanı Harun Altınbaşla bir araya geliyorlar. Elazığ'a yatırımcı götürmek gerektiğine karar veriliyor. Harun Altınbaş'a bunun organizasyonunu yapması tavsiye edilince Başkan, iş insanları ve bürokratları toplayıp iş insanlarını bu konuda teşvik etmeye başladı. Bu platforma 30-40 kişi dahil olduk. Elazığ Eski Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz'ın da davetlere icabeti birçok arkadaşın Elazığ'a yatırıma yönelmesine sebep oldu. Elazığ'a yıllarca gelmeyen, binlerce çalışanı olan iş insanları eski belediye başkanımızın davetiyle Elazığ'a geldi. Gelenlerin birkaçı yatırım yaptı.

Üç günlük Elazığ gezimizde ziyaret ettiğimiz Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları başta olmak üzere Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğdu  ve Organize Sanayide ziyaret ettiğimiz Dağyüce Plastik gibi işverenlerin, Platform 23'ün iyi niyetli çalışmalarına desteğine şahit olduk. Platform 23, Elazığ dışındaki Elazığlıları Elazığdan alışveriş yapmaya, sık sık Elazığ'a gelmeye, mümkünse Elazığ'a yatırım yapmaya teşvik eden bir gönüllüler kulübüdür. Elazığ’ın yatırımcıya, yatırımcısında iyi niyetli çalışana ihtiyacı var. Platform 23, şehir dışındaki yatırımcıyı Elazığ'a yönlendirecek, gelenler de mutlu olursa yeni yatırımlar olacaktır.”