SPOR
Giriş Tarihi : 20-06-2021 21:15   Güncelleme : 20-06-2021 21:15

ÖZBEKİSTAN’DA ŞAMPİYON ZELAL ŞENGÜR!

ÖZBEKİSTAN’DA ŞAMPİYON ZELAL ŞENGÜR!

WAKO Uluslararası Kickboks Şampiyonası’nda ilimizi temsil eden Milli Kickboksçu Zelal Şengür, Özbekistanlı rakibini yenerek şampiyon oldu.

Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenen Uluslararası Kick Boks Turnuvası’na antrenörü Abdullah Alan ile birlikte katılan milli sporcu, 56 kilo K1 sıkletinde finalde, Özbekistanlı rakibi Odiljon Qizi Dilnoza’yı yenerek şampiyon oldu.

Zelal Şengür’ü aldığı başarıdan dolayı tebrik eden Milli Takım Antrenörü Abdullah Alan, “Bu organizasyona en iyi şekilde hazırlanmıştık. Emeklerimizin karşılığını aldık. İnşallah Zelal bundan sonrası için de hem Elazığ, hem de ülkemize önemli dereceler kazandıracaktır. Organizasyona katılan tüm Milli sporcularımı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ise yaptığı açıklamada;” Katıldığı müsabakalarda şehrimizi en iyi şekilde temsil eden ve yakaladığı başarılarla Şampiyonluğunu ilan ederek bizleri gururlandıran Sporcumuz Zelal Şengür’ü ve antrenörümüz Abdullah Alan’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.