YEREL
Giriş Tarihi : 23-11-2020 19:17   Güncelleme : 23-11-2020 19:17

MİLLETVEKİLİ DEMİRBAĞ, YEMİŞLİK KÖYÜ SAKİNLERİ İLE BULUŞTU

MİLLETVEKİLİ DEMİRBAĞ, YEMİŞLİK KÖYÜ SAKİNLERİ İLE BULUŞTU

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ Yemişlik köyü Yadigar Bahçesi Dilber Hatun Camiini ziyaret etti. Ziyarete Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın yanı sıra İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş, TEİAŞ Bölge Müdürü Ahmet Saraç ve Prof. Dr. Kenan Peker katıldı.

24 Ocak’ta Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından toplamda 70’e yakın cami hasarlı olduğu için yıkıldı ve yıkılmaya devam ediyor. Yemişlik köyü Yadigar Bahçesi Dilber Hatun Camii yıkılan camiiler içerisinde temeli atılıp yapım aşamasında olan ilk camii.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ‘’Malumunuz olduğu üzere hafta içi meclis çalışmalarına katılıyoruz. Hafta sonu da ilimize geliyoruz. Dün itibariyle Elazığ’a geldik. Burada Valimiz, bürokratlar, Özel İdare, AFAD, Çevre Şehircilik arkadaşlarımız yarın inşallah bakanımız teşrif edecek bakanımız gelmeden önce bir hazırlık yaptık. Hemşehrilerimizin beklentileri, mevcut konutların durumu bu konuda bir istişare toplantısı yaptık. O toplantıdan sonra da bugün şu an da Yemişlik Köyündeyiz. Camii depremde hasar görmüştü. Hasar gören camiiler içerisinde ilk yapılan camii. Burada Cahit Kaya’da eski Milli Türk Talebe Birliği başkanlarımızdan biri muhtarımızda öyle gayret gösterdiler. 300 metre kare üzerine hem bodrum katında kuran kursu olarak düşünüyorlar. 300 metre karelik camii çekme katı ile beraber de 150 metre de yarısında yapılacağı için 450 metre kare camii. Yanında da ileriye dönük idare binası falan olacak. Gayet güzel bir camii inşa etmiş olacaklar ben kendilerine teşekkür ediyorum. Böyle devlet millet el ele vermiş olup inşallah bu yaralarımızı saracağız.’’ İfadelerini kullandı.