YEREL
Giriş Tarihi : 05-08-2021 20:55   Güncelleme : 05-08-2021 20:55

Milletvekili Demirbağ OSB’yi Ziyaret Etti

Milletvekili Demirbağ OSB’yi Ziyaret Etti

Elâzığ OSB Yönetim Kurulu’nu ziyaret eden Ak Parti Elâzığ Milletvekili Zülfü Demirbağ Elazığ’ın 6. Bölge Teşviklerinden yararlanmasını sağlayacağız açıklamasında bulundu

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ temaslarını sürdürüyor. Ak parti Elâzığ milletvekili zülfü Demirbağ ve İŞKUR Müdürü Abdullah Balcı Elâzığ OSB Yönetim Kurulu’nu ziyaret ederek OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, yılsonunda Elazığ’ın 6. Bölge teşviklerinden yararlanma süresinin biteceğine vurgu yaparak; “Yılsonunda 6. Bölge olayı bitiyor. Bu şartlar yılsonunda biterse Elazığ’ın böyle bir deprem yaşamış şehir olarak çok ciddi zayiatlar ve kayıplar veririz. Bunun için ben bütün siyasetçilerimize her zaman söylüyorum bu işin şimdiden uğraşılıp çözülmesi lazım. Elazığ’da bir organize sanayi var ciddi manada genişletiriyoruz. İkinci organize sanayi kuruldu. Yarın eğer bu teşvik meselelerinden geriye düşersek Elazığ’a yatırım konusunda ciddi sıkıntılar yaşarız.”dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, 6. Bölge teşviklerinin devam etmesini sağlamaya çalışacaklarını söyledi.

Milletvekili Demirbağ; “Başkanımız önemli konulara değindi. Her ne kadar statü olarak 6. Bölge olmasak ta 6. Bölgenin teşviklerinden yararlanıyoruz. Haklı olarak yıl sonunda bu bittiği zaman sıkıntı yaşayacağız. Bunun alt yapı çalışmalarını yeri geldiğinde yapıyoruz ama arkadaşlarımızla birlikte meclis çalışmalarını müteakip sanayi bakanımız başta olmak üzere görüşmek üzere bu 6. Bölge teşviklerinin devam etmesini sağlamaya çalışacağız. Elazığ için bu olmazsa olmaz.”dedi.

Türkiye’de meydana gelen yangınlara da değinen Demirbağ, bu durumun sabotaj olduğunu söyledi.

Elazığ OSB’deki görüşmelerin ardından Milletvekili Zülfü Demirbağ ile OSB heyeti tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmaları ziyaret etti.