SPOR
Giriş Tarihi : 28-11-2021 23:30   Güncelleme : 28-11-2021 23:30

Masa Tensisi Turnuvası Start Aldı

Masa Tensisi Turnuvası Start Aldı

Elazığ Belediyesi’nin düzenlediği kurum ve kuruluşlararası masa tenisi turnuvası, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın da katılımıyla başladı.

Elazığ Belediyesi’nin organize ettiği kurum ve kuruluşlar arası masa tenisi turnuvası belediye başkanı Şahin Şerifoğulları’nın da katılımıyla başladı. Belediye başkanı Şahin Şerifoğulları’nın gösteri maçı yaptığı masa tenisi turnuvasında 12-65 yaş aralığında olan sporcular katılacak ve  turnuva yaklaşık 2,5 ay sürecek. Yarışmalarda her takım karşı takım ile 2 tek, 1 çift maç yapacak ve 3 maçı alan takım galip sayılacak. Türkiye masa tenisi federasyonu hakemlerinin yöneteceği müsabakalarda federasyonun belirlediği masa tenisi kuralları geçerli olacak. Müsabakalar sonucunda turnuvayı düzenleyen Elazığ Belediyesi tarafından ilk 3’e giren takımlara kupa ve madalya, diğer takımlara ise katılım belgesi taktim edilecek.

ŞERİFOĞULLARI: ŞEHRİMİZİN GELECEĞİ İÇİN GAYRETLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ

Belediye başkanı Şahin Şerifoğulları, “Bugün yaklaşık 2 buçuk ay sürecek 25 kurum ve kuruluşun katıldığı masa tenisi turnuvamızın başlangıcını yapıyoruz. Tabi amacımız Elazığ Belediyesi olarak kurum ve kuruluşlar arasındaki diyaloğu, samimiyeti ve kaynaşmayı sağlayabilmek. Bu anlamda stresli bir iş hayatı olan kurum ve kuruluşlarda çalışan hemşehrilerimizin hafta sonları streslerini atabilme adına böylesi güzel bir turnuvayı organize edebilmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Tabi bizler Elazığ Belediye Başkanı olarak göreve geldiğimiz günden itibaren şehrimizin her alanında alt yapıdan üst yapıya, kültürden sanata, sosyal belediyecilik anlamında şehrimize değer katabilmenin gayreti içerisindeyiz. Özellikle alt yapıda yapmış olduğumuz çalışmalar, üst yapıyla birlikte şehrimizin eksiklerini, sıkıntılarını giderebilme adına ve şehrimizin daha kalkınabilmesi, daha gelişebilmesi ve aynı zamanda müreffeh bir şehir olabilmesi adına ve yaşanabilir şehirler arasında daha ön sıralara geçebilme adına bizler ekibimizle birlikte gayretli bir şekilde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.