YEREL
Giriş Tarihi : 16-03-2021 11:48   Güncelleme : 16-03-2021 11:48

Kovancılar'da 5 bin 500 meyve fidanı dağıtıldı

Kovancılar'da 5 bin 500 meyve fidanı dağıtıldı

Kovancılar İlçe Tarım Müdürlüğünün yürütmüş olduğu meyveciliği geliştirme projesi kapsamında üreticilere %50 hibe desteği ile ceviz ve baden fidanı dağıtıldı.

Kovancılar İlçe Müdürlüğü hizmet binası önünde düzenlenen törene; İl Müdürü Dr. Turan Karahan, İlçe Müdürü Mahmut Demirkesen, AK Parti İlçe Başkanı, İl Genel Meclisi Üyeleri, muhtar ve üreticiler katıldı.

İl Müdürü Karahan; "İlimizde tarımsal üretimin bir kolu da meyve yetiştiriciliği. İl Müdürlüğü olarak ilimizde meyve alanlarını çoğaltmak, çiftçilerimizin gelir düzeyini artırmak, alternatif gelir kaynakları oluşturmak ve ürünleri çeşitlendirmek amacıyla Bakanlığımızın desteğiyle %50 hibeli ceviz ve badem fidanını üreticilerimize dağıtıyoruz.

Kovancılar ilçesi ilimizin en büyük ilçesi, dağıttığımız bu fidanlar ilerleyen zamanda çiftçiler için önemli bir gelir kaynağı olacak. Bizler de ilimizde yetiştirilmesi uygun her yerde badem ve ceviz fidanı dağıtımına devam edeceğiz "  dedi.

İlçe Müdürü Mahmut Demirkesen ise, Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında %50 hibe ile üreticilerimize 5 bin 500  meyve fidanı dağıtılacaktır. İlçemiz için önemli olan bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen başta İl Müdürü Turan KARAHAN olmak üzere herkese teşekkür ettiğini söyledi.