YEREL
Giriş Tarihi : 06-02-2021 12:25   Güncelleme : 06-02-2021 12:25

KENT KÖY PROJESİ, MAYIS AYI’NDA HİZMETE GİRECEK

KENT KÖY PROJESİ, MAYIS AYI’NDA HİZMETE GİRECEK

Çocukların doğal yaşamı tanıma fırsatı yakalayacağı Kent-Köy Yaşam Alanı, Mayıs Ayı’nda hizmete sunulacak. Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları projeyle ilgili; “Şehrimize yeni bir değer kazandırıyoruz. Köy hayatını tanıyan çocuklar yetiştireceğiz.” Dedi.

Çaydaçıra Mahallesi TOKİ 1. Etap konutları arkasında yer alan 45 bin 211 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen proje, 42 bin metrekare bitkisel peyzaj alanı, 3 bin metre kare yapısal peyzaj alanı, 527 metrekare yapı alanı şeklinde tasarlandı.

Tarih temalı Osmanlı, Selçuklu, Orhun ve Cumhuriyet giriş kapılarının yer aldığı proje tamamlandıktan sonra içerisinde çocuk eğitim ve aktivite noktaları, meyve bahçeleri, köy çeşmesi, yel değirmeni, su değirmeni, köy kahvesi, organik ürün marketi, çiftlik alanı, kondisyon alanı, bisiklet parkuru, yürüyüş alanları mescit ve otopark yer alıyor.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vaatleri arasında yer alan ve köy yaşamıyla kent yaşamının kompozisyonundan oluşan Kent-Köy Projesi ile ilgili Başkan Şerifoğulları, ilimize yeni bir değerin kazandırılacağını belirtirken, Mayıs ayında hizmete sunulacağını müjdeledi.

Başkan Şerifoğulları; “Mayıs ayı itibariyle hizmete sunacağımız Kent Köy Projemiz ile şehrin merkezinde doğayla baş başa üretimde bulunan, köy hayatını tanıyan çocuklar yetiştireceğiz.” Dedi.