YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2022 16:51

Karakoçan’da Kanalizasyon, Kovancılar’da İse İçme Suyu Projesi Tamamlandı

Karakoçan’da Kanalizasyon, Kovancılar’da İse İçme Suyu Projesi Tamamlandı

Elazığ İl Özel İdaresi, Karakoçan’da kanalizasyon, Kovancılar’da ise içme suyu projesini tamamlayarak hizmet sundu.

Kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürürken diğer yandan tamamlanan projeleri de hizmete açmaya devam ediyor.

Elazığ İl Özel İdaresi tarafından 2021 yılı yatırım programı kapsamında çalışmalarına başlanılan Karakoçan Gündeğdi Köyü kanalizasyon tesisi tamamlanarak hizmete hazır hale getirildi.

Gündeğdi Köyü’nde gerçekleştirilen kanalizasyon çalışması 6.473 m kanalizasyon hattı, 89 muayene bacası, 36 parsel bacası ve 3 adet fosseptik çukurundan oluşurken gerçekleştirilen çalışmanın maliyeti ise 815.462 TL oldu.

Elazığ İl Özel İdaresi Kovancılar ilçesinde ise Karınca Köyü ve Soğanlı Köyü içme suyu projesini tamamlayarak hizmete sundu. Kovancılar ilçesine bağlı iki köyde gerçekleştirilen ve 179.655 TL toplam maliyeti bulunan içme suyu projesi kapsamında 13 metreküp ve 30 metreküpten oluşan 2 adet depo, 2 adet klor dozaj pompası ve bağlantıları gerçekleştirildi.

Elazığ İl Özel İdaresi tarafından yapılan açıklamada köy yerleşim birimlerinde yaşam standartlarının yükseltilmesi için her türlü hizmetlerin yapıldığı ifade edildi.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç