YEREL
Giriş Tarihi : 10-04-2021 12:48   Güncelleme : 10-04-2021 12:50

Karakoçan’a hatıra ormanı

Karakoçan’a hatıra ormanı

Daha Yeşil Bir Elazığ, Daha Yeşil Bir Türkiye ve Daha Yeşil Bir Dünya İçin Elazığ Borsa Başkan Mehmet Ali Dumandağ’ın düzenlediği Bölgemizin ilim ve kanaat önderlerinden Seyda Molla Bahri’nin adının yaşatılacağı “Molla Bahri Hatıra Ormanı” ve Elazığ Borsa Başkanı adıyla “M. Ali Dumandağ Hatıra Ormanı” oluşturarak 1001 fidanlar dikildi.

Hatıra ormanı programına Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Elazığ İl Alay Komutanı Jan. Kıdemli Albay Ali Yıldız,  İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Tarım Müdürü Turan Karahan, Elazığ Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Asilhan Arslan, TKDK koordinatörü Sertaç Yılmaz, Karakoçan Kaymakamı Abdullah Şahin, Belediye Başkanı Ayhan Akbaba,  Siyasi Parti Başkanları kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldılar.

Karakoçan Belediye başkanı Ayhan Akbaba; “Orman Bölge Müdürlüğünce Karakoçan Kulubaba Mevkinde Bölgemizin ilim ve kanaat önderlerinden Seyda Molla Bahri’nin adının yaşatılacağı “Molla Bahri Hatıra Ormanı” ve Elazığ Borsa Başkanımızın adıyla “M. Ali Dumandağ Hatıra Ormanı” oluşturarak yeni fidanlar dikiyoruz. Hocamızın ilim ve hizmetle bereketlenmiş hayatını ve örnek duruşunu unutmayacağız. Rabbim Seydamızı rahmetiyle ağırlasın.

Bu işin yükünü sırtlayan İlçemizin ağır Abisi Elazığ Borsa Başkanımız M.Ali Dumandağ’a teşekkür ediyoruz” dedi.