YEREL
Giriş Tarihi : 13-04-2021 16:57   Güncelleme : 13-04-2021 16:57

Karakoçan Belediyesi "Askıda Ekmek" projesi başlattı

Karakoçan Belediyesi

Hayata geçirdiği projeler ile dikkatleri üzerine çeken Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba Ramazan'ın yardımlaşma ve birliktelik ruhuna uygun bir projeyi hayata geçirdi.

İlçede hizmet veren Fırıncı esnafları ile bir araya gelen Başkan Akbaba dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin ekmek teminini kolaylaştırmak amacıyla, "Askıda Ekmek" projesi başlattı.

Projeyi sosyal medya hesaplarından duyuran Başkan Akbaba; “Karakoçan Belediyesi olarak dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin ekmek teminini kolaylaştırmak amacıyla, Ramazan Ayının yardımlaşma ve birliktelik ruhuna uygun olarak "Askıda Ekmek" projesini başlatıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Yapılan açıklamanın devamında; “Ramazan ayı boyunca ilçede talepte bulunan vatandaşlara ulaştırılabilmesi amacıyla ilçedeki fırınlardan günlük her fırında 150 adet toplamda günlük yaklaşık 4 bin ekmeğin, Ramazan ayı boyunca yaklaşık 120 bin ekmeğin ulaştırılması amacıyla fırıncılarımızla anlaştık.  İhtiyaç sahibi Ailelerimiz ekmeklerini evlerine en yakın fırından temin edebilirler.” Denildi.