YEREL
Giriş Tarihi : 08-07-2021 14:43   Güncelleme : 08-07-2021 14:43

İslam’ı araştırdı, Müslüman oldu

İslam’ı araştırdı, Müslüman oldu

Müslüman olmak istediğini belirterek Karakoçan İlçe Müftülüğüne başvuran Bulgaristan vatandaşı Atanaska Yordanova Karakoçan Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Yordanova için Karakoçan Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İlçe Müftüsü Mahmut YeginYordanova’ya İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verdi.

Merasim Yordanova’nın Kelime-i Şehadet getirmesinin ardından yapılan dua ile tamamlandı.

Merasimde konuşan İlçe Müftüsü Mahmut Yegin,“Allah katında tek din İslam’dır. Araştırmaları sonucunda Müslüman olan Atanaska kardeşimizi tebrik ediyorum. Kardeşimizin güzel dinimizi daha çok seveceğinden eminim. Rabbim yeni hayatında rızasına uygun bir hayat sürdürmeyi nasip etsin.” ifadelerini kaydetti.

Müslüman olmak için İslamiyet’i çok araştırdığını ifade eden Yordanova ise; “Allah’ın bir olduğuna inanıyordum. Müslüman olunca kendimi daha huzurlu ve mutlu hissediyorum.” dedi.

Müslüman olan Yordanova’yı tebrik eden Müftü Yegin, "İhtida Belgesi" ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Kur’an-ı Kerim, İslam İlmihali ve çeşitli hediyeler takdim etti.