SPOR
Giriş Tarihi : 16-02-2021 13:31   Güncelleme : 16-02-2021 13:31

İL MÜDÜRÜ EREN’DEN DOĞAN'A ZİYARET

İL MÜDÜRÜ EREN’DEN DOĞAN'A ZİYARET

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Küresel Gazeteciler Konseyi Elazığ Başkanı, Elazığ Gazeteciler Yazarlar Cemiyeti Başkanı, Dünya Gazeteciler Federasyonu Başkanı ve Harput Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Doğan’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarette İl Müdürü Eren’i Küresel Gazeteciler Konseyi Elazığ Başkanı, Gazeteciler Yazarlar Cemiyeti Başkanı, Dünya Gazeteciler Federasyonu Başkanı ve Harput Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Doğan ağırladı.  Ziyaret sırasından çalışmaları hakkında bilgi veren İl Müdürü Eren,  henüz yolun başında olduklarını belirterek geleceğe yönelik birçok çalışmanın planlandığını aktardı.

Elazığ’ı spora teşvik etmek amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğünün son bir yılda ilimize kazandırılan yatırım inşaat ve tesisler şöyle;

STADLAR

Doğukent Stadı tamamlandı. Bahçelievler Sentetik Sahası tamamlandı. Arıcak İlçe Sahası tamamlandı. Gençlik Merkezi Stadı bakım onarım tamamlandı. Baskil Sahası Tribün, Giyinme Odaları ve Aydınlatma İşi tamamlandı.

YURTLAR

Fethi Sekin Yurdu açıldı.Kapasite 1750 kişi, Sareana ve Harput Yurdu bakım-onarım tamamlandı. 1000 kişilik Devlet Yurdu yatırım programına alındı.

GENÇLİK MERKEZLERİ VE OFİSLER

Palu Genç Ofis tamamlandı. Arıcak Genç Ofis tamamlandı. Elazığ Gençlik Merkezi Bakım onarım tamamlandı.

SPOR MERKEZLERİ

Çok Amaçlı Spor Merkezi tamamlandı. Yakup Kılıç bakım onarım ve beş adet Cep Salonu tamamlandı. Olimpik Yüzme.

İHALE AŞAMASINDA OLANLAR

Karakoçan Sahası Tribün, Aydınlatma, Skorbord ve Çevre Düzenlemesi İşi, Palu Tribün, Giyinme Odası ve Çevre Düzenlemesi İşi, Alacakaya Açık Basketbol ve Voleybol Sahası Yapım İşi, Ağın Giyinme Odası ve Spor Tesisleri Bakım Onarım İşi, Elazığ Merkeze 1 Adet Kapalı Kort Yapımı, Elazığ Gençlik Merkezi Stadı Sentetik Zeminin Yenilenmesi İşi, Elazığ Merkezdeki 2 Adet Açık Kortun Yenilenmesi

YENİ ŞEHİR STADYUMU

Proje Kapasitesi 18450 olan Yeni Şehir Stadyumu, 2613 kapasiteli Spor Salonu ve İdari Bina Yapımının genel fiziki gerçekleştirmesi %45 olup, betonerme işi yüzde yüz bitirilmiştir. Şu an çelik konstrüksiyon işi devam etmektedir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün gösterdiği gayretlerle 2021 yılı içerisinde Yeni Şehir Stadyumunun bitirilerek hizmete sunulması için çalışmalar büyük bir hızla devam etmektedir.

Ziyaretlerinden ötürü memnuniyetini belirten Harput Gazetesi imtiyaz Sahibi Mustafa Doğan ise, İl Müdürü Abdulsamet Eren’e teşekkür ederek, ilimize kazandırdıkları dev projeler için teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.