SPOR
Giriş Tarihi : 16-01-2022 16:36   Güncelleme : 16-01-2022 18:55

İhsan Uğur’u kaybettik

İhsan Uğur’u kaybettik

1967 yılında kurulan Elazığspor’un kurucu isimlerinden olan Çolak İhsan lakaplı İhsan UĞUR, vefat etti. 
Geçtiğimiz hafta içerisinde evinde beyin felçi geçiren İhsan UĞUR, kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tedavi altına alındı. Çolak, tedavi gördüğü hastanede Pazar günü hayat mücadelesini kaybetti.
95 yaşında vefat eden İhsan UĞUR, Pazartesi günü  İzzetpaşa Camii’nde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Harput’ta ki aile mezarlığına defnedildi. 
İHSAN UĞUR KİMDİR?
İhsan UĞUR, 1927 yılında Elazığ’ın Kinederiç köyünde doğdu. Ankara Üniversitesinde Hukuk Fakültesinde başladığı Üniversite eğitimini 3. sınıfta bırakan Uğur, TC Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü Teknik Hesaplar Şube Müdürlüğü’nden emekli oldu.  Evli olan ve eşi kendisinden önce vefat eden İhsan UĞUR, 3 çocuk sahibiydi.
Küçük yaştan itibaren spora meraklı olan Çolak İhsan, Elazığspor kurulmadan önce Elazığ Karması, Merkez Gençlik ve Yolspor gibi dönemin güçlü amatör futbol kulüplerinde futbolcu olarak forma giydi. 
Elazığlı birçok futbolcunun yetişmesinde büyük rol oynayan İhsan UĞUR, uzun yıllar Elazığ futboluna çeşitli kademelerde büyük hizmetler verdi. Elazığspor’un kuruluşunda da çok büyük emekleri olan Uğur, çok sevdiği Elazığspor’un tarihindeki ilk şampiyonlukta 1974-1975 Futbol Sezonu’nda Genel Kaptan olarak görev yaptı. 
Harput gazetesi olarak merhum İhsan UĞUR'a Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç