YEREL
Giriş Tarihi : 05-04-2021 18:49   Güncelleme : 05-04-2021 18:49

İHH, İnsani Yardım Vakfı’nın Karakoçan ilçesindeki şubesi açıldı

İHH, İnsani Yardım Vakfı’nın Karakoçan ilçesindeki şubesi açıldı

İHH, İnsani Yardım Vakfı’nın Karakoçan ilçesindeki şubesi, geniş katılımla açıldı. Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, İHH’nın Karakoçan’da şube açmasını sevinçle karşıladıklarını söylerken şubeye gerekli destekleri sunacaklarını vurguladı.

İHH, İnsani Yardım Vakfı’nın Karakoçan ilçesindeki şubesi açıldı.

Şube açılışına Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Kaya, İlçe Müftüsü Mahmut Yegin, İHH Vakfı Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç, İHH Vakfı Karakoçan İlçe Başkanı Muhammed Talha Taş, İş İnsanı Alican Karadoğan ve vatandaşlar katıldı.

 “ELAZIĞ’IN İLÇELERİNDEKİ 5. ŞUBEYİ AÇIYORUZ”

İHH Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç açılışta yaptığı açıklamada; “İHH olarak, Türkiye’nin tüm illerinde teşkilatı olan ve artık ilçelerde de teşkilatlanma gayretini sürdüren bir yapıdan bahsediyoruz. Elazığ olarak da Karakoçan şubesiyle, Elazığ’ın ilçelerindeki 5. Şubeyi açıyoruz.” Dedi

 “KARAKOÇAN’DA ŞUBE AÇMASINI SEVİNÇLE KARŞILIYORUZ”

Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba konuşmasında kendilerinin de böyle bir hayalleri olduğunu ifade ederek, “Bizler Karakoçanlılar olarak küçüklüğümüzden, gençlik yıllarımızdan beri böyle bir hareketin 123 ülkede faaliyet gösteren yardım kuruluşunun ilçede olması hep temennimizdi, şahsen kendi hayallerim içerisinde de vardı. Mazlum coğrafyalarda masum insanların yanında her zaman yer alan bu kuruluşun Karakoçan’da şube açmasını sevinçle karşılıyoruz” dedi.

 “RAMAZAN AYI ÖNECSİ AÇILMASI BİR ANLAM İFADE EDİYOR”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Kaya ise konuşmasında, “İlçemizde şube açılmasını mübarek bir zaman diliminin arafesin de açılması bir anlam ifade ediyor. İnşallah bu hizmetlerini hem Ramazan ayı boyunca hem akabinde ilçemizde devam ettirirler” ifadelerini kullandı.

 “ARKAMIZDAN BİR ESER BIRAKMA İSTEDİK”

İHH Vakfı Karakoçan İlçe Başkanı Muhammed Talha Taş, Karakoçan’da şube açmalarının nedenlerine değinerek, Bu kurumu burada açarken niyetimiz şuydu; bir insan ortalama 25 ile 45 yaş arasında bir eser bırakır bizde arkamızda güzel bir eser bırakmak için şube çatısı altında çalışmalarını devam ettireceklerini söyledi

Konuşmaların ardından Karakoçan İlçe Müftüsü Mahmut Yegin’in dualarıyla açılış gerçekleşti.