SPOR
Giriş Tarihi : 20-06-2021 22:17   Güncelleme : 20-06-2021 22:17

Harput Satranç Turnuvası Düzenlendi

Harput Satranç Turnuvası Düzenlendi

Pandemiden dolayı bir süredir düzenlenmeyen satranç turnuvası, normalleşmenin ardından Yakup Kılıç Spor Salonu’nda Satranç Salonunda 48 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla bir süredir satranç turnuvası düzenlemiyordu. Normalleşme süreci ile birlikte 48 sporcunun katılımı ile Yakup Kılıç Spor Salonu’nda satranç turnuvası düzenlendi. 19-20 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Harput Satranç Turnuvasında uzun bekleyiş katılımcıların son hamlelerini yapmasıyla son buldu.

EREN: BİR KEZ DAHA TURNUVAYA KATILAN GENÇLERİMİZİ KUTLUYORUM

Turnuva ile ilgili olarak açıklamada bulunan İl Müdürü Abdulsamet Eren, “Satranç il temsilciliğimizce düzenlenen yaş gruplarını kapsayan Harput Satranç Turnuvası Yakup Kılıç Spor Salonu Satranç Salonunda iki gün süresince devam etti. Bu turnuvada amaç hem gençlerimizin bu alanda yeteneklerini geliştirmek düşünmek, düşünerek hamle yapmak ve rakibinin hamlelerini önceden bilerek adım atmalarıdır, bu bağlam da da özellikle küçük yaş gruplarımızdan itibaren de kıymetli bir branştır, küçük yaşta yapılan hamleler büyüdüklerinde olumlu adımları beraberinde getirir, ayrıca sabırlı olmayı ve beklemeyi de öğretir. Bir kez daha turnuvaya katılan gençlerimizi kutluyor, il temsilciliğimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.