YEREL
Giriş Tarihi : 02-04-2021 21:28   Güncelleme : 02-04-2021 21:28

GSİM Kültür Mahallesi’nde Kitap dağıttı

GSİM Kültür Mahallesi’nde Kitap dağıttı

Kütüphaneler haftası nedeniyle Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezinde görevli olan gençlik liderleri ve gönüllü gençler tarafından Kültür Mahallesinde yaşayan gençlere ve esnafa "İstiklal Marşımızın Açıklaması"  adlı tahlil kitaplarını ve Yunus Emre Gül Destesi isimli kitapları dağıttı.

Kültür Mahallesi sakinlerinden Murat Biter yaptığı açıklamada, ‘’Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulsamet Bey’e Kütüphaneler haftası nedeniyle Mahallemiz gençlerine kitap dağıtımı yapıldığından dolayı şahsım ve Mahallem adına çok teşekkür ederim. Abdulsamet Bey gençlerimize çok önem veriyor. Çalışmaları ve memleketimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Gençlik Merkezi Müdürü Serkan Sis, ‘’ Bugün Elazığ’ımızın Kültür Mahallesinde İstiklal Marşımızın açıklaması ve Yunus Emre Güldestesi kitaplarını Kütüphaneler haftası nedeniyle vatandaşlarımıza ve gençlerimize dağıtımını gerçekleştirdik. Bu kitapların okunup anlanması noktasında gençlerimizden söz aldık. Bu kitapları önümüzdeki hafta bugün gençlerimizle dağıtımı yaptığımız noktada gençlerimizle buluşup bu kitapların kritiğini de yapacağız. Bu tür etkinliklerimiz devam edecektir. Kütüphaneler haftası nedeniyle bu anlamlı etkinliğimizden dolayı İl Müdürümüze teşekkürlerimizi iletiyoruz.’’ Dedi.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, ‘’ İlimiz gençlerinde kitap okumak için farkındalık oluşturmak ve gençlerimizin bilişsel ve kültürel değerlerine katkıda bulunabilmek Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezleri olarak daha önce Aşağı Demirtaş Konteyner kent, Hilalkent, Gazi Caddesi, Öğretmen evi önü gibi bir çok yerde kitap dağıtımı gerçekleştirmiştik bugünde Kültür Mahallemizdeki gençlerimizle bir araya gelerek kitap dağıtımı gerçekleştirdik. Bu tür etkinliklerimiz artarak devam edecektir.’’ İfadelerine yer verdi.