YEREL
Giriş Tarihi : 09-07-2021 15:48   Güncelleme : 09-07-2021 15:48

Genç Akademisyenler için Fırat Üniversitesinde Uygulamalı Matematik ve Mühendislik Yaz Okulu

Genç Akademisyenler için Fırat Üniversitesinde Uygulamalı Matematik ve Mühendislik Yaz Okulu

Fırat Üniversitesinde (FÜ) Genç akademisyenler ve akademisyen olmayı düşünen gençler için uygulamalı matematik ve mühendislik yaz okulu eğitimi başlıyor.

Fırat Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesinin katkısıyla uygulamalı matematik ve mühendislik yaz okulu programı hazırlandı. 02-04 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan yaz okulundan lisans, yüksek lisans, doktora ve doktor öğretim üyelerinin faydalanabileceği konuları içermektedir. Aynı zamanda lisansüstü akademik bilimsel çalışmalar düşünen Lise öğrencilerinden 50 kişilik sınırlı kontenjan ayrıldığı ifade edildi.

Yaz okulunun 02-04 Eylül tarihleri arasında 30 saat süreceğini aktaran Yaz Okulu Koordinatörleri Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim üyesi Prof Dr. Hasan BULUT ve Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Ercan ÇELİK; mühendislikte matematiksel modelleme ve uygulamaları, diferansiyel denklemlerin analitik ve nümerik çözümleri, kesirli diferansiyel denklemler ve uygulamaları, sonlu elemanlar ve sonlu farklar yönetiminin uygulamaları, sayısal akışkanlar dinamiği ve ısı transferi, diferansiyel denklemlerde kontrol: (doğal bilim modellerine uygulamalarının incelenmesi), diferansiyel denklemlerin çözümlerinin patlaması, fark dizileri ve genelleştirilmiş istatiksel yakınsaklık, kısmı diferansiyel denklemlerinin geometrik yapısı, matematik ve mühendislik disiplinlerinin kesişiminde yapay zeka ve kriptoloji uygulamaları, uygulamalı proje hazırlama ve yazma eğitimi, nano teknoloji ve uygulamaları, Mathematica programı eğitimi ve Kodlama derslerinin alanında uzman akademisyenler tarafından verileceğini ifade etti.

Yaz okulu kayıt linki: https://www.cmescongress.org/yaz-okulu-kayit-formu/

Yaz okulu koordinatörü Prof. Dr. Hasan BULUT

E-mail:hbulut@firat.edu.tr