YEREL
Giriş Tarihi : 09-01-2021 21:23   Güncelleme : 09-01-2021 21:23

“GAZETECİLER KÖPRÜ İŞLEVİ GÖRMEKTEDİRLER”

“GAZETECİLER KÖPRÜ İŞLEVİ GÖRMEKTEDİRLER”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Osmanlı Diriliş Ocakları Federasyonu Elazığ İl Başkanı Savaş Akçakaya,  “Gazeteciler kamu ile kamuoyu arasında köprü işlevi görmektedirler” dedi.

Osmanlı Diriliş Ocakları Federasyonu Elazığ İl Başkanı Savaş Akçakaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Akçakaya mesajında şunları söyledi;

“Bir yandan kamunun hizmet ve çalışmalarını kamuoyuna yani vatandaşa aktarırken diğer yandan kamuoyunun düşünce ve beklentilerini kamuya aktarmaktadırlar.

Bu yönüyle de gazeteciler demokrasinin gelişmesine, halkın yönetime katılmasına ve kentlerin kalkınmasına önemli katkılar sunmaktadırlar.

Özellikle yerel basın içinde bulunduğu zorlu koşullara rağmen, büyük bir özveriyle kentlerin kalkınmasına, gelişmesine ve yerel demokrasi kültürünün güçlenmesine çok büyük katkı ve desteklerde bulunmaktadır. Bu vesileyle her imkân ve koşulda halkın haber alma ve doğru bilgiye ulaşması için ilkeli, tarafsız ve sorumluluk duygusu ile çalışan tüm gazetecilerin “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum”