YEREL
Giriş Tarihi : 09-05-2022 10:52

FÜ’de İklim Değişikliği Araştırma ve Uygulama Merkezi Kuruldu

FÜ’de İklim Değişikliği Araştırma ve Uygulama Merkezi Kuruldu

T.C Resmi Gazetede Fırat Üniversitesi’nde İklim Değişikliği, Çevre ve Yeşil Kalkınma Uygulama Ve Araştırma Merkezi kurulma kararı yayımlandı.

T.C Resmi Gazetede Fırat Üniversitesi’nde İklim Değişikliği, Çevre ve Yeşil Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulma kararı yönetmeliği yayımlandı.

Resmi Gazetede yayımlanan yönetmeliğe göre İklim Değişikliği, Çevre ve Yeşil Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi kapsamında Yurt içinde ve yurt dışında iklim değişikliği, çevre ve yeşil kalkınma konusunda teorik ve uygulamalı multidisipliner bir anlayış ile araştırma ve incelemeler yapmak, Yurt içinde ve yurt dışında iklim değişikliği, çevre ve yeşil kalkınma konusunda yapılan etkinliklere katılmak, Üniversite bünyesinde faaliyet ve etkinlikler düzenlemek, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının da içerisinde olduğu faaliyetlerde iş birliği yapılarak çalıştay, kongre, sempozyum, panel, atölye çalışmaları, hizmet içi eğitim seminerleri ve kurslar düzenlemek, kurumlar ile Üniversite arasındaki işbirliği ağını geliştirmek amaçlanmakta.

İklim Değişikliği, Çevre ve Yeşil Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yönetim kurulu ise Müdür, Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu’ndan oluşmakta.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç