YEREL
Giriş Tarihi : 27-12-2021 13:56   Güncelleme : 27-12-2021 13:56

FIRAT ÜNİVERSİTESİ İLE BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ ARASINDA ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

FIRAT ÜNİVERSİTESİ İLE BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ ARASINDA ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Fırat Üniversitesi ile kardeş ülke Azerbaycan’ın en kadim üniversitelerinden biri olan Bakü Devlet Üniversitesi arasında uluslararası işbirliğinin ve akademik alanlardaki çalışmaların artırılması kapsamında protokol imzalandı.

Online platformda her iki üniversitenin Rektör ve Rektör yardımcılarının katılımıyla Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ve Bakü Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elçin Babayev tarafından protokol imzalandı.

Anlaşma, iki üniversite arasında eğitim ve araştırma alanındaki işbirliğini geliştirmeyi hedeflemekte olup akademisyen-öğrenci değişimi, proje ve program geliştirme, ortak araştırma, modern müfredat geliştirme, uluslararası konferanslar düzenleme ve diğer alanlardaki işbirliğini kapsamaktadır.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, kardeş iki ülke Azerbaycan’daki üniversitelerle bilimsel anlamda ikili işbirliği anlaşmalarını devam ettireceklerini belirterek, Bakü Devlet Üniversitesi ile imzaladıkları uluslararası işbirliğinin ve akademik alanlardaki çalışmaların artırılması protokolünün hayırlı olmasını diledi.