YEREL
Giriş Tarihi : 02-11-2021 15:21   Güncelleme : 02-11-2021 15:22

Federasyona Özden Durukan Yanık atandı

Federasyona Özden Durukan Yanık atandı

15 Temmuz Şehit, Gazi Doğu ve Güneydoğu Terör Mağdurları Federasyonu ve 15 Temmuz Konfederasyonu Genel Başkanı Mefahir Olcay Elazığ Bölge Başkanlığı’na Özden Durukan Yanık atandı. 

15 Temmuz Şehit, Gazi Doğu ve Güneydoğu Terör Mağdurları Federasyonu Elazığ İl Başkanlığı ve Bölge Başkanlığına Özden Durukan Yanık atandı. Şube açılışına Elazığ Vali Yardımcısı İsmail Ali Alsancak da katıldı.

“ELAZIĞ EMİN ELLERDE”

Federasyonun Elazığ bölgesinde yoğun çalışmalar yapan Federasyon ve Konfederasyon Genel Başkanı Mefahir Olcay, "Bu çalışmaların sonucunda işi layığı ile yapacağına inandığımız Özden Durukan Yanık'ın Bölge Başkanı olarak atanması uygun görülmüştür" dedi.

Genel Başkan Olcay yaptığı açıklamasında şöyle konuştu: ‘’15 Temmuz Şehit ve Gazilerimiz ile Doğu ve Güneydoğu’da Terör sebebi ile mağdur olan binlerce insanımızın acılarını biraz olsun hafifletebilmek ve sorunlarına çare olabilmek adına çıktığımız bu kutlu yolda Elazığ Bölge Başkanlığımızın eksikliği bölgede yapılacak olan çalışmalarda hızımızın yavaşlamasına sebep olmuştur. Bizlerde Federasyon ve Konfederasyon üyesi yöneticilerimiz ile birlikte bölgede araştırma yaptık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Elazığ Bölge Başkanlığı’na Özden Durukan Yanık ve yardımcılık görevine de Mehmet Satıcı’yı atamış bulunmaktayız. Kendilerine bu kutlu görevde başarılar diliyorum.’’

Elazığ Bölge Başkanı olarak yetkiyi Genel Başkan Mefahir Olcay’ın elinden alarak göreve başlayan Özden Durukan Yanık ise, "Üstlendiğimiz görevin ciddiyeti ve bilinciyle hareket ederek üzerimize düşen tüm görevleri layığı ile yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Görevin kutsallığının ışığında Genel Başkanımıza ve Genel Merkezimizin faaliyetlerini kendimize şiar edinerek hareket edeceğim. Ben ve tüm yönetici arkadaşlarım 15 Temmuz Şehit Gazi Doğu ve Güneydoğu Terör Mağdurlarının yanında olacağız" şeklinde konuştu.

Şube açılışına vatandaşların yanı sıra Federasyonun Bölge Başkanlarının yanısıra Elazığ Vali Yardımcısı İsmail Ali Alsancak'ta katıldı.