YEREL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 15:43   Güncelleme : 07-07-2021 15:43

ETSO’dan İş Dünyasına Çağrı

ETSO’dan İş Dünyasına Çağrı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, kamuya borcu olanlar ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan borçların yapılandırılması için sunulan imkanlardan tüm işletmelerin faydalanmasını istedi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, işletmeleri borçların yeniden yapılandırılması için sunulan imkanlardan faydalanmaları konusunda uyardı. 

“YERSİZ ÖDENEN GELİR VE AYLIKLARDAN DOĞAN ALACAKLAR YENİDEN YAPILANDIRILACAK”

ETSO’dan yapılan açıklamada, “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun 9 Haziran 2021 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu Kanun uyarınca kamuya olan borçlarla birlikte Sosyal Güvenlik Kurumuna olan borçların da yapılandırılması imkânı sağlanmıştır. İş dünyası için önemli desteklerin sağlandığı belirtilen açıklamada, “2020/Nisan ayı ve öncesi dönemlere ait olan;·Sigorta primleri, Genel sağlık sigortası primleri, İşsizlik sigortası primleri, İdari para cezaları, İş kazası veya meslek hastalığı sonucunda doğan rücu alacakların, Yersiz ödenen gelir ve aylıklardan doğan alacaklar yeniden yapılandırılacak” denildi. Yapılandırmaya, 31 Ağustos tarihine kadar başvuru yapılabilinecek.