YEREL
Giriş Tarihi : 15-01-2021 13:57   Güncelleme : 15-01-2021 13:57

ELFED TABLET BAĞIŞINDA BULUNDU

ELFED TABLET BAĞIŞINDA BULUNDU

ELFED "Bir gönüle de siz girin" kampanyası kapsamında tablet bağışında bulundu.

Elazığ Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Ahmet Bulut, ELFED Gençlik Kolları Başkanı ve Yönetimi Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın başlatmış olduğu "Bir gönüle de siz girin" tablet bağış kampanyasına destek amaçlı ELFED adına 100 tablet bağışında bulundu.

Pandemi sürecinde uzaktan eğitime geçen çocukları için tabletin önemli olduğunu aktaran Elazığ Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Ahmet Bulut ‘’Ülkemizdeki pandemi dolayısıyla yüz yüze eğitimin yapılamadığı öğrencilerimizin okula gitmediği bu dönemde sayın Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları duyarlılık gösterip öğrencilerimizin evlerinden eğitimi takip etmeleri amacıyla tablet desteği kampanyası başlattı. Hakikaten olumlu bir kampanyaydı. Bu kampanyaya Elazığ Federasyonlar derneği başkanı faik içmeli de ilgi gösterip bu kampanyaya katkı sağlamak istedi. Dernek başkanlarının katkılarıyla 100 adet tableti bugün sayın başkanımıza takdim ediyoruz. Öğrencilerimize hayırlı olsun.’’ Dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları kurulduğu günden itibaren Elazığ’ın tanıtımında büyük katkıları olan ELFED’e teşekkür ederek ‘’Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süresince herkesin malumu olduğu çocuklarımız eğitimlerini uzaktan eğitim yoluyla almaya başladı tabi. Bu vesileyle çocuklarımızın çok ciddi manada da tablet ve bilgisayar eksikliğini hissettik ve Elazığ Belediyesi olarak bir kampanya başlatarak iş adamlarının katkısıyla, Elazığ belediyesinin katkısıyla tabletleri olmayan çocuklarımıza tablet ulaştırabilme adına yapmış olduğumuz kampanya çok güzel bir şekilde sonuçlandı. Bugün itibariyle tabi ilimiz de uzun süre Kültür ve Turizm Müdürlüğü yapan Ahmet bey ve ELFED Gençlik Kolları başkanı ve yönetimi bizleri ziyaret edip sayın ELFED Başkanı Faik İçmeli’nin tablet desteğini bizlere ulaştırdılar. Bizlerde hızlı bir şekilde yine çocuklarımıza ulaştırmak kaydıyla çocuklarımızın eğitimlerini güzel bir şekilde evden alabilmeleri adına tabletlerini kendilerine vereceğiz. Tabi ELFED kurulduğu günden itibaren ilimizin tanıtımı noktasında İstanbul’da önemli faaliyetler yapan önemli bir kuruluş’’ ifadelerini kullandı.