YEREL
Giriş Tarihi : 12-07-2021 22:08   Güncelleme : 12-07-2021 22:08

ELEP Toplantısı Milletvekili Demirbağ’ın Katılımıyla Yapıldı

ELEP Toplantısı Milletvekili Demirbağ’ın Katılımıyla Yapıldı

Elazığ Ekonomi Platformu Olağan Toplantısı AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın katılımıyla yapıldı. Milletvekili Zülfü Demirbağ, Fetö ile ilgili iktidar ve muhalefetin karşılıklı ithamlarda bulunduğuna dikkat çekerek; partilerde fetöcü varsa ortaya dökmek lazım” dedi

Elazığ Ekonomi Platformu Olağan Toplantısını TEİAŞ Toplantı Salonunda gerçekleştirdi. Düzenlenen toplantıya AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, ETSO Başkanı Asilhan Arslan, ELEP Başkanı Ahmet Saraç ve ELEP Temsilcileri ve davetliler katıldı.

Toplantıda çalışmaları devam eden ve yapılacak olan çalışmalara ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

 “PARTİLERDE FETÖCÜ VARSA AÇIKLAMAK LAZIM”

FETÖ yapılanmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ; “Yerden biter gibi bitiyorlar kendilerini gizliyorlar. Hatta piyasadalar belki Elazığ’da bile varlar. Bürokratlarda ve siyasilerde de var maalesef kendilerini gizliyorlar. Herkes birbirini itham ediyor. Muhalefet kalkmış diyor AK Parti’nin içinde var, var ise açıkla. AK Parti diyor sen kaset operasyonu ile geldin seni yöneten fetö Amerika. Buyurun orada da varsa sende söyle diyelim AK Parti olarak bizimde söylememiz lazım. Varsa bunları ortaya dökmek lazım. Kimde varsa gitsin hesabını versin.”dedi.

 “HUKUK FAKÜLTESİ İÇİN NETİCE ALDIK”

Elazığ’da ikinci üniversitenin kurulması için çalışmaların hep beraber yapılması gerektiğinin altını çizen Milletvekili Demirbağ; “YÖK Başkanı ile görüştük bizlere söz verdi. YÖK Genel Kurulunda Hukuk Fakültesini çıkartacak. Hukuk ve eczacılık için gitmiştik biz. 2’si birlikte olmaz dedi Hukuk fakültesinin zaten altyapısını Rektörümüz hazırlamıştı. Gittiğimizde ısrarcı olduk ve ilk genel kurulda gündeme getirileceğini ifade ettiler. Hukuk fakültesi konusunda netice alma noktasındayız. Onu aldığımız zamanda zaten duyulur. Üniversite konusunda hep beraber adım atmamız lazım. İş adamları ile bu konuda birikimi olan iş adamlarımızla görüşmek suretiyle 2. Üniversite adımını atmamız lazım.”dedi.

Elazığ Ticaret ve sanayi odası başkanı Asilhan Arslan’da Elazığ’da STK, bürokrasi, siyasi ve belediyenin uyumlu bir şekilde çalıştığını vurguladı.

Deprem sonrasında Elazığ ekonomisinin ciddi bir şekilde yara aldığını söyleyen ELEP Dönem Başkanı Ahmet Saraç; “Toparlanmanın topyekün olması gerekiyor. Tarım, eğitim, sanayi bunların birlikte olması lazım. Tarım konusunda Kuzova, Altınova ve diğer ovalarımızda cazibeli sulama mümkün olmayacağına göre GES destekli sulamaya geçmemiz lazım. Aksi halde sulama sürdürülebilir olmaz. Bu konuda tabi ciddi çalışmalar var biliyoruz. 2. Üniversite konusunda rektörümüz ile sürekli fikir alışverişinde bulunuyoruz ve bu işe çok sıcak bakıyor. Belki şuan değil ancak 1, 2 yıl içerisinde bu konuda adımlar atılabilir.” dedi.