YEREL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 00:05   Güncelleme : 08-11-2021 00:05

Elazığ'a İlk kez Gelen Öğrenciler Harput'u Gezdi

Elazığ'a İlk kez Gelen Öğrenciler Harput'u Gezdi

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı KYK yurtlarında kalan öğrencilere yönelik 'Gelin Tanış Olalım Projesi' kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Harput gezisi düzenlendi.
Üniversitelerin açılmasıyla birlikte ülkenin dört bir tarafından kente gelen öğrencilerin Elazığ’ı tanıması amacıyla yapılan “Gelin Tanış Olalım” Projesi uygulanmaya devam ediliyor. Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından görevlendirilen personellerinin rehberliğinde Elazığ'ın tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle başka bir ihtişama sahip olan Harput ziyaretçi öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı.

Düzenlenen gezi hakkında açıklamalarda bulunan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN, "Öğrencilerimizin yaşayacakları ili tanımaları, çevreye uyumu ve gönüller arasında muhabbet köprüleri kurmak amacıyla 'Gelin Tanış Olalım Projesi' çerçevesinde öğrencilere şehrimizin tarihi, turistlik, kültürel mekanlarına gezi düzenledik. Düzenlediğimiz gezinin öğrencilerimiz tarafından büyük beğeni toplaması bizleride  çok mutlu etti. Desteklerinden dolayı Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. "ifadelerine yer verdi.