YEREL
Giriş Tarihi : 03-04-2022 14:55

ELAZIĞ VALİSİ DR. ÖMER TORAMAN ELAZIĞ GAZETECİLER VE YAZARLAR CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ

ELAZIĞ VALİSİ DR. ÖMER TORAMAN ELAZIĞ GAZETECİLER VE YAZARLAR CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ

Elazığ valisi Dr. Ömer Toraman bir dizi ziyaretleri kapsamında Elazığ Gazeteciler ve yazarlar cemiyeti ile Küresel Gazeteciler konseyi Elazığ il temsilciliğini ziyaret etti.

Beraberinde Valilik il basın ve Halkla ilişkiler müdürü Özcan Yalçın’ın bulunduğu ziyarette,  Elazığ Gazeteciler ve Yazarlar cemiyeti başkanı ve Harput Gazetesi imtiyaz sahibi Mustafa Doğan ile ikinci başkan Mehmet Duman yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Rıdvan Kaya ile Mehmet Şükrü Baş’ta hazır bulundular.

Samimi bir şekilde Elazığ ve ülke sorunlarının paylaşılıp görüş alış verişinde bulunulduğu ziyaret kapsamında Cemiyetimizin kayıtlı üyesi olduğu Türk Dünyası gazeteciler federasyonu ile İnternet gazetecileri federasyonu hakkında bilgi verildi.

Ziyarete ait düşüncelerini anlatan vali Toraman, basının gelecek nesiller için bir arşiv olduğunu, özellikle yerel basının bu konuda farklı bir yere sahip olduğunu bu nedenle yerel basına her daim ihtiyaç olduğunu anlatarak Elazığ Gazeteciler ve yazarlar cemiyetine gerçekleştirdiği ziyaretten memnun olduğunu ifade etti.

Cemiyet başkanı Doğan ise, Sayın Valimizin cemiyetimizi ziyareti bizleri fazlası ile memnun etmiştir. Kapımız ayırım yapmadan bu ile hizmet eden atanmış, seçilmiş, bürokrat kim varsa herkese açıktır. Cemiyetler basının dayanışma, birliktelik ve çözüm bulma, üretme, teklif etme merkezi haline geldiğinden önemi daha da artmaktadır. Bu bilinçle sayın valimizin dediği gibi gelecek nesillere arşiv olma özelliğimiz durmadan devam edecektir dedi.

Ziyaret kapsamında cemiyet üyelerine ait kitap ve dergileri inceleyen Toraman’a Küresel Gazeteciler Konseyi Dergisi ile Mustafa Doğan’a ait spor arşivi özelliğini taşıyan kitap hediye edildi.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç