YEREL
Giriş Tarihi : 12-11-2020 19:06   Güncelleme : 12-11-2020 19:06

ELAZIĞ VALİLİĞİ’NDEN YENİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

ELAZIĞ VALİLİĞİ’NDEN YENİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada Elazığ’da 65 yaş ve üzeri vatandaşların saat 10.00 ile 16.00 saatleri dışında sokağa çıkmaları kısıtlandı.

İçişleri Bakanlığı dün 81 il valiliğine genelge göndermişti. Gönderilen genelgede Türkiye genelinde yoğunluğun olduğu cadde, sokak, meydan ve toplu taşıma duraklarında sigara içmek yasaklanmıştı. Bakanlığın gönderdiği genelgede 65 yaş üstü vatandaşların belirlenen saatler dışında sokağa çıkma kısıtlamalarında yetkiyi İl Hıfzıssıhha kurullarına bırakmıştı. Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada; Elazığ’da 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmaları belirlenen saatler dışında kısıtlandı. Konuyla ilgili valilikten yapılan açıklamada; “İçişleri Bakanlığımız tarafından yayımlanan genelgeyle;

İlimiz genelinde: Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu tüm cadde ve sokaklarda, toplu taşıma durakları vb. alanlarda sigara içme yasağı getirilmesine, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın gün içerisinde saat 10:00 - 16:00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmalarının kısıtlanmasına karar verilmiştir” denildi.