YEREL
Giriş Tarihi : 06-04-2022 00:12

Elazığ Belediyesi’nin Bütçesi Belli Oldu

Elazığ Belediyesi’nin Bütçesi Belli Oldu

Elazığ Belediyesi Nisan ayı meclis toplantılarının ikinci oturumunda Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları belediyenin bütçesini açıkladı.

Elazığ Belediye Meclisi, nisan ayı oturumları üçüncü birleşim ile devam etti. Meclis Başkanlığını Aydın Kara’nın yaptığı oturumların üçüncü birleşiminde yapılan yoklamanın ardından Encümenlikten istifa edenlerin yerine yeni encümenler belirlenmesi için seçim yapıldı.

Yapılan seçimin ardından encümenlikten istifa eden Sami güzel ve habip Yalçın’ın yerine AK Parti Meclis Üyeleri Gülersem Çopur ve Erkan Akpınar encümenliğe seçildi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından 01 Ocak ve 31 Aralık 2021 tarihleri arasındaki belediye çalışmalarını içeren faaliyet raporu okundu.

Belediye’nin hizmetleri ile ilgili bilgiler veren Başkan Şerifoğulları, Elazığ Belediyesi’nin borcunu açıkladı. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Elazığ Belediyesi’nin borcunun 428 milyon 579 bin, gelirinin ise 819 milyon 717 bin olduğunu söyledi.

Şerifoğulları ayrıca konuşmasının devamında Elazığ’da alt yapı çalışmalarına kısa süre içerisinde başlanacağını söyledi.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç